TVN24 | Polska

Gowin o "torowaniu drogi do przejęcia władzy przez opozycję". Rzeczniczka PiS: podzieleni przegrywamy

TVN24 | Polska

Autor:
pp/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Leniart: Spieszę, by pogratulować rywalowi. Chcę podziękować mojemu zespołowi współpracowników i moim wyborcom
Leniart: Spieszę, by pogratulować rywalowi. Chcę podziękować mojemu zespołowi współpracowników i moim wyborcomTVN24
wideo 2/21
TVN24Leniart: Spieszę, by pogratulować rywalowi. Chcę podziękować mojemu zespołowi współpracowników i moim wyborcom

Te wybory pokazują, że zjednoczona prawica wygrywa, a podzielona przegrywa - powiedziała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski stwierdził, że "z tych wyników nasi przyjaciele z Solidarnej Polski powinni wyciągnąć wnioski". Jarosław Gowin opublikował w internecie komentarz, w którym wskazał, że między innymi "centralizacja zamiast samorządności" prowadzi do możliwego przejęcia władzy przez opozycję.

W niedzielę rzeszowianie oddawali głosy w przedterminowych wyborach prezydenta swojego miasta.

Po godzinie 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie podała wyniki głosowania ze 100 procent komisji obwodowych. Konrad Fijołek (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa 2.0) zdobył 56,51 procent głosów. Ewa Leniart (KWW Ewy Leniart Wspólny Dom Rzeszów) uzyskała 23,62 procent głosów. Marcin Warchoł (KW Marcin Warchoł Tadeusz Ferenc – dla Rzeszowa) - 10,72 procent, a Grzegorz Braun (KWW Grzegorz Braun - Konfederacja) zdobył 9,15 procent.

Oficjalne wyniki Miejskiej Komisji Wyborczej w RzeszowieTVN24

Wynik uzyskany przez Fijołka oznacza, że nie będzie drugiej tury wyborów.

Jak podała Miejska Komisja Wyborcza, frekwencja wyborcza wyniosła 54 procent.

WYBORY PREZYDENTA RZESZOWA, CZYTAJ WIĘCEJ O SONDAŻOWYCH WYNIKACH WYBORÓW

"Szanujemy wybór mieszkańców Rzeszowa. To potwierdza, że demokracja w Polsce ma się dobrze"

Według podanych w niedzielę wieczorem sondażowych wyników na podstawie exit poll przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych, Konrad Fijołek zdobył 55,80 procent głosów, Ewa Leniart - 25,10 procent, Grzegorz Braun - 9,80 proc., a Marcin Warchoł 9,30 proc. głosów.

- Szanujemy wybór mieszkańców Rzeszowa. To potwierdza, że demokracja w Polsce ma się dobrze. Nasza kandydatka walczyła do końca, zawsze fair play - skomentowała exit poll w rozmowie z PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dodała jednocześnie, że niektórzy już przekładają ten wynik na politykę ogólnokrajową. - Byłabym ostrożna z taką interpretacją tych wyborów. My nie ustajemy w dalszej pracy dla Polski. Te wybory pokazują, że Zjednoczona Prawica wygrywa, a podzielona przegrywa - powiedziała rzeczniczka PiS.

Anita CzerwińskaPAP

Sobolewski: z tych wyników nasi przyjaciele z Solidarnej Polski powinni wyciągnąć wnioski

W podobnym tonie wypowiedział się szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - Z tych wyników, jeśli się potwierdzą, nasi przyjaciele z Solidarnej Polski powinni wyciągnąć wnioski - mówił polityk PiS nawiązując do wystawienia przez partię Zbigniewa Ziobry własnego kandydata w wyborach.

- Wybory w Rzeszowie pokazują, że Zjednoczona Prawica wygrywa, gdy jest zjednoczona, a podzielona przegrywa - dodał Sobolewski.

Gowin o braku szacunku dla koalicjantów

Po opublikowaniu sondażu exit poll dotyczącego Rzeszowa, na Twitterze pojawił się też wpis Jarosława Gowina. Wicepremier napisał w nim, że "atak na klasę średnią, podwyższanie podatków, centralizm zamiast samorządności i braku szacunku dla koalicjantów to utorowanie drogi do przejęcia władzy przez opozycję".

Autor:pp/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości