Leniart: będę otwarta na rozmowę z mieszkańcami

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/b
Źródło:
PAP
Leniart: Polacy mają samorządność we krwiTVN24
wideo 2/35
TVN24Leniart: Polacy mają samorządność we krwi

Kochamy decydować o tym, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu, jak zmienia się nasza gmina, nasz powiat, nasz kraj. To nie jest tak, że lubimy, jak ktoś inny za nas decyduje - mówiła kandydująca w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, popierana przez PiS. Zapewniła, że w przypadku zwycięstwa w wyborach deklaruje "pełną otwartość na potrzeby różnych mieszkańców".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ewa Leniart to popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacka. Na konferencji zorganizowanej na rzeszowskim rynku kandydatce towarzyszyli włodarze innych miast, w tym prezydent Chełma Jakub Banaszek, prezydent Otwocka Jarosław Margielski, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

2 maja TVN24 przeprowadzi debatę kandydatów na prezydenta Rzeszowa. W dyskusji udział zapowiedziało wszystkich czworo startujących: Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun. Transmisja w TVN24 oraz w TVN24 GO. Początek o godz. 20.

"Kochamy decydować o tym, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu"

W swoich wystąpieniach prezydenci tych miast apelowali do rzeszowian, aby zagłosowali na Leniart. Przekonywali, że dzięki dobrej współpracy samorządu z rządem Rzeszów ma szansę na jeszcze szybszy rozwój niż obecnie.

Leniart, dziękując za poparcie, którego jej udzielili, zwróciła uwagę, że Polacy mają samorządność we krwi.

- Kochamy decydować o tym, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu, jak zmienia się nasza gmina, nasz powiat, nasz kraj. To nie jest tak, że lubimy, jak ktoś inny za nas decyduje i nam narzuca niektóre rozwiązania. Jesteśmy krytyczni, wymagający, ale umiemy być konstruktywni, warunkiem jest to, że umiemy ze sobą współpracować i ta współpraca prowadzi w prosty sposób do celu - podkreśliła wojewoda.

Kandydatka zaznaczyła, że z racji swojej pełnionej funkcji ma bogate doświadczenie we współpracy nie tylko z rządem, ale również z innymi samorządami. Doświadczenie to, jak mówiła, na pewno będzie przydatne na stanowisku prezydenta największego miasta na Podkarpaciu.

Leniart: Polacy mają samorządność we krwiTVN24

"Będę otwarta na rozmowę z mieszkańcami"

W przypadku zwycięstwa w wyborach wojewoda zadeklarowała "pełną otwartość na potrzeby różnych mieszkańców".

- Mogę już dzisiaj państwu zadeklarować, że będę otwarta na rozmowę z mieszkańcami. Zapewniam, że w każdy poniedziałek od godziny 15 do godziny 19 (urząd miasta) będzie otwarty dla mieszkańców, po to, aby w bezpośredniej rozmowie usłyszeć, jakie są potrzeby, oczekiwania, ale także pomysły, bo Rzeszów to miasto ludzi innowacyjnych, którzy chcą tę innowacyjność także w przestrzeni miejskiej zastosować - powiedziała Leniart.

Czworo kandydatów

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Wybory pierwotnie miały się odbyć 9 maja tego roku, ale decyzją premiera zostały przesunięte na 13 czerwca, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju.

W wyborach na prezydenta Rzeszowa, oprócz Ewy Leniart startują: Konrad Fijołek, który jest wiceprzewodniczącym rady miasta i szefem klubu Rozwój Rzeszowa, popierany przez Lewicę, PO, PSL i Polskę 2050, przedstawiciel Solidarnej Polski (popierany też przez Porozumienie) wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Autor:mjz/b

Źródło: PAP