Policja zwraca się o pomoc prawną "w zakresie zezwolenia na ściganie" Marcina Warchoła

TVN24 | Polska

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
"Pandemia nie ma barw politycznych". Minister zdrowia o zachowaniu wiceministra Warchoła w RzeszowieTVN24
wideo 2/2
TVN24"Pandemia nie ma barw politycznych". Minister zdrowia o zachowaniu wiceministra Warchoła

Kandydat na prezydenta Rzeszowa i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł na jednym ze zdjęć z jego kampanii wyborczej prezentował się bez maseczki. W związku z tym zdarzeniem policja z Rzeszowa skierowała wniosek do komendy głównej o pomoc prawną "w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet".

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkomisarz Adam Szeląg poinformował, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w sprawie zdjęć Marcina Warchoła bez maseczki zostały, zgodnie z procedurą, przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Materiały zawierają wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet – podkreślił. Nadkom. Szeląg nie sprecyzował, o jakie zdjęcie Warchoła chodzi. Media informują, że chodzi o zamieszczoną 8 marca na jednym z portali fotografię Warchoła na tle rzeszowskiego Ratusza.

"Niesprawiedliwym byłoby stosowanie podwójnych standardów wobec kandydatów"

W przesłanym stanowisku sztab wyborczy Warchoła podkreślił, że "pan poseł prof. Marcin Warchoł dotychczas nie otrzymał żadnych informacji na temat przedmiotowej sprawy". "Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat. Apelujemy jednak o podobne zasady wobec kontrkandydatów" - napisali sztabowcy.

Do komunikatu załączone zostało zdjęcie dwóch innych kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa: wojewody podkarpackiej Ewy Leniart oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Na zdjęciu kandydaci występują w czasie konferencji prasowych bez maseczek, Leniart w hali targowej, Fijołek na rynku. - Nie dopuszczamy myśli, iż policja, mając dowody łamania prawa przez Panią Wojewodę Ewę Leniart i radnego Konrada Fijołka, wystosowała wniosek dotyczący wyłącznie Pana posła prof. Marcina Warchoła – zaznaczył sztab wiceministra sprawiedliwości.

W komunikacie podkreślono również, że "opierając się na załączonych w tym oświadczeniu dowodach, niesprawiedliwym byłoby stosowanie podwójnych standardów wobec kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, angażując się tym samym w kampanię wyborczą".

Wybory prezydenta Rzeszowa odbyć się mają 9 maja.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/MarcinWarchol