Posłowie PO na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Pytają o loty rządowych maszyn i salonik VIP

Polska

Do piątku ma się pojawić pierwszy projekt w sprawie lotów VIP-ów ("Polska i Świat" z 12.08.2019 r.)tvn24
wideo 2/36

Posłowie Platformy Obywatelskiej zwrócili się do Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka o udostępnienie dokumentów dotyczących lotów rządowych samolotów w ciągu ostatnich trzech lat. Parlamentarzystów interesuje także wykorzystanie saloniku VIP.

O działaniach podjętych przez posłów Platformy Obywatelskiej poinformował we wtorek na konferencji prasowej lider podkarpackich struktur tej partii Zdzisław Gawlik. Wcześniej wraz posłankami Joanną Frydrych i Krystyną Skowrońską spotkali się z prezesem zarządu portu lotniczego.

"Będziemy analizować i wyciągać wnioski z informacji, jakie zostaną nam dostarczone"

- Uzyskaliśmy informacje, że z saloniku VIP korzysta zarząd województwa podkarpackiego na podstawie umowy zryczałtowanej. Miesięczny koszt wynosi 800 złotych netto, 964 złotych brutto - powiedział Gawlik. Dodał, że jeżeli chodzi o korzystanie z saloniku VIP w Jasionce na zlecenie kancelarii Sejmu, Senatu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, "to informacje na ten temat otrzymamy w terminie późniejszym". - Umówiliśmy się, że będzie to najpóźniej 22 sierpnia 2019 roku – mówił Gawlik. Przekazał, że do tego czasu posłowie zostaną poinformowani także "o samolotach rządowych, które lądowały i wylatywały z Rzeszowa". - Podobnie jak i o odwołanych lub opóźnionych lotach z Rzeszowa i do Rzeszowa samolotów kursujących regularnie – podkreślił poseł. - Będziemy analizować i wyciągać wnioski z informacji, jakie zostaną nam dostarczone - dodał Gawlik.

Autor: akr//rzw//kwoj / Źródło: PAP, tvn24.pl

Raporty: