TVN24 | Polska

Mueller o obostrzeniach: trudno mówić teraz o regionalizacji

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
tvn24.pl
Rzecznik rządu: Liczby są niepokojące i rosnące. Trudno mówić o poluzowaniach
Rzecznik rządu: Liczby są niepokojące i rosnące. Trudno mówić o poluzowaniach TVN24
wideo 2/22
TVN24Rzecznik rządu: Liczby są niepokojące i rosnące. Trudno mówić o poluzowaniach

Rezygnacja z obecnie obowiązujących obostrzeń nie wydaje się być prawdopodobna w niedalekiej przyszłości - powiedział gość "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller.

W środę o godzinie 10 ma się odbyć posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który ma podjąć decyzje dotyczące obostrzeń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 był dzisiaj Piotr Mueller, rzecznik rządu.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 7:50

  "Rozmowa Piaseckiego" dobiegła końca. Dziękujemy za uwagę.

 • 7:49

  Mueller o Zjednoczonej Prawicy: Nie obawiam się o kluczowe głosowania.

 • 7:48

  Przyspieszone wybory parlamentarne? Mueller: Mam nadzieję, że zostaniemy przy terminie 2023 roku. To najbardziej prawdopodobne. Mamy dużo do zrobienia: Nowy ład, krajowy program odbudowy.

 • 7:48

  Mueller: Ostatnie miesiące to była lekcja pokory. Błędy z naszej strony też się zdarzały, należy za nie przeprosić.

 • 7:47

  Mueller: Z epidemią nie jest tak łatwo wygrać, jak się wydawało jeszcze kilka miesięcy temu.

 • 7:46

  Mueller: Ostatni rok to był bardzo trudny okres. Czasami komunikowaliśmy gorsze, czasami lepsze informacje, nie wiedząc co się stanie w przyszłości. Słowa premiera z lata o "odwrocie wirusa" padły, gdy było 300-400 zachorowań dziennie.

 • 7:45

  Mueller: Regionalizacja obostrzeń to obecnie bardzo mało prawdopodobny wariant.

 • 7:44

  Mueller o ministrze Warchole bez maseczki: Cieszę się z jego deklaracji, że już nie będzie takiego błędu popełniał. Mandat nie jest powodem do tego, by odwoływać kogoś ze stanowiska.

 • 7:42

  Mueller: Tuż po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego minister zdrowia przedstawi jego decyzje. Spotkanie rozpocznie się dzisiaj o godzinie 10.

 • 7:41

  Mueller: Trudno mówić o poluzowaniach obostrzeń. Sytuacja epidemiczna jest bardzo poważna. To, że mamy mniej zakażeń, wynika z okresu świątecznego. Natomiast liczba hospitalizacji nadal rośnie i jest niepokojąca.

 • 7:41

  Mueller: Ministerstwo Zdrowia bada zgłaszane odczyny poszczepienne. Nie mam wiedzy, by w Polsce został odnotowany przypadek zakrzepicy po szczepionce.

 • 7:40

  Mueller: Jak będzie oficjalna rekomendacja EMA w sprawie AstraZeneki, to wtedy będziemy decydować.

 • 7:39

  Mueller: Od samego początku podkreślamy, że wszystkie decyzje dotyczące szczepionek podejmujemy na podstawie głosu naukowców.

 • 7:38

  Mueller: Od 12 kwietnia otwieramy rejestrację dla kolejnych roczników. Tu się nic nie zmienia.

 • 7:38

  Mueller: Przygotowywał to sztab, który odpowiada za szczepienia. Koordynował to pan minister Dworczyk. Pan minister Niedzielski miał prawo, by nie wiedzieć, że jakieś decyzje były podjęte.

 • 7:37

  Mueller: Decyzja była taka, by te osoby 40+ szczepić dopiero w maju. Taka decyzja była podjęta wcześniej.

 • 7:36

  Mueller o przyspieszeniu zapisów dla 40-latków: Tu nie trzeba śledztwa. Został popełniony błąd, jeśli chodzi o system informatyczny.

 • 7:35

  Mueller: Proces przepisywania 60-latków z maja na kwiecień cały czas trwa. Uruchomilismy pół miliona dodatkowych terminów w kwietniu.

 • 7:33

  Mueller: Punkty szczepień, które są przy POZ, punkty prywatne deklarują, ile osób są w stanie zaszczepić w danym dniu. Każdy punkt w okresie świątecznym realizował tyle, ile był w stanie. W tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie. Świąteczny okres zawsze jest trudniejszy.

 • 7:32

  Mueller: Powstaną w każdym powiecie punkty masowego szczepienia. Taka jest decyzja na ten etap programu szczepień.

 • 7:32

  Mueller: Jest kilkaset tysięcy szczepionek w ciagu dostaw. Albo już w punktach szczepień, albo dostarczane do punktów szczepień. Kolejnych kilkaset tysięcy dotarło do Polski wczoraj.

 • 7:31

  Rozpoczyna się "Rozmowa Piaseckiego".

 • 7:25

  Program rozpocznie się o godzinie 7.30.

 • 7:25

  Dzień dobry. W portalu tvn24.pl będziemy na żywo relacjonować rozmowę Konrada Piaseckiego z rzecznikiem rządu Piotrem Muellerem. "Rozmowę Piaseckiego" o 7.30 będzie można obejrzeć w TVN24 i TVN24 GO.

Rada medyczna przy premierze rekomenduje przedłużenie obostrzeń

We wtorek spotkała się Rada Medyczna, organ pomocniczy premiera. Eksperci zarekomendowali rządowi przedłużenie obowiązujących obostrzeń. - Przez szpitale przetacza się obecnie fala hospitalizacji. Jest ona związana z ogromnymi liczbami zakażeń w poprzednich tygodniach. Widzimy też rosnącą falę zgonów. To wszystko powoduje, że zgodnie rekomendujemy rządowi przedłużenie obostrzeń w obecnej formie na kolejne tygodnie - powiedziała we wtorek profesor Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej.

- Wszyscy wiążemy duże nadzieje z przyspieszeniem procesu szczepień w kwietniu - dodała.

Obostrzenia w całej Polsce

Do 9 kwietnia obowiązują w całej Polsce następujące obostrzenia:

- zamknięte centra i galerie handlowe (za wyjątkiem między innymi sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni), - zamknięte sklepy meblowe i budowlane powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych, - limity w placówkach handlowych, na targach czy poczcie: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w sklepach do 100 metrów kwadratowych oraz 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych, - limity w obiektach kultu religijnego: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra oraz obowiązku zakrywania ust i nosa, - zamknięte salony urody, zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie, - zamknięte przedszkola i żłobki (opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych, czyli między innymi żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej), - działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, zamknięte między innymi korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Nadal obowiązują restrykcje epidemiczne ogłoszone 17 marca, takie jak:

- nauczanie zdalne dla wszystkich roczników łącznie z klasami I-III szkół podstawowych, - zamknięte hotele, - zamknięte teatry, kina, muzea, galerie sztuki, kasyna, - zamknięte baseny, sauny, solaria.

Autor:ads/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości