Polska

Rzecznik prasowy PSL na Twitterze: "Ale pieprzy..."

Polska

Twitter.comProfil na Twiterze rzecznika prasowego PSL Krzysztofa Kosińskiego

"Ale pieprzy.." - taki komentarz podczas trwającej konferencji Władysława Serafina zamieścił na Twitterze rzecznik prasowy PSL Krzysztof Kosiński. W rozmowie z tvn24.pl Kosiński dodał, że "tak żenującego wystąpienia jeszcze nie widział". Szef kółek rolniczych na specjalnie zorganizowanej konferencji komentował "aferę taśmową".

Zanim jeszcze skończyła się konferencja Serafina, Kosiński napisał na swoim profilu na Twitterze "Kończ waść wstydu oszczędź..".

Kilka minut później Kosiński umieścił kolejny komentarz: "Ale pieprzy..". Rzecznik prasowy PSL w rozmowie z tvn24.pl potwierdził, że wpisy to jego komentarze do wystąpienia Serafina. Dodał, że wystąpienie szefa kółek rolniczych "było niepotrzebne i tylko pogrąża Władysława Serafina".

- Nie wiem, co powiedzieć, muszę dojść do siebie. Tak żenującego wystąpienia jeszcze nie widziałem - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Kosiński.

Władysław Serafin na specjalnie zorganizowanej konferencji komentował m.in. dymisję ministra rolnictwa Marka Sawickiego oraz nagrania z tzw. "taśm PSL".

Gdy jeden z dziennikarzy pod koniec konferencji zacytował Serafinowi wpis Kosińskiego, ten nazwał rzecznika PSL "młodym i sfrustrowanym".

Serafin o Kosińskim: Młody i sfrustrowany
Serafin o Kosińskim: Młody i sfrustrowany

Dymisja ministra rolnictwa

W ubiegłym tygodniu minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji po publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa, w tym w spółce Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego).

Z rozmowy wynika m.in., że dyrektor generalny Elewarru Andrzej Śmietanko zamienił stanowisko prezesa tej spółki na funkcję dyrektora generalnego, żeby nie obowiązywały go zapisy ustawy kominowej, a także że pobiera wynagrodzenie w wysokości 3 proc. zysku firmy.

Autor: km\mtom\k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com

Raporty:
Pozostałe wiadomości