Polska

Kopcińska: premier cały czas dokonuje przeglądu rządu

Polska

Kaczyński: rekonstrukcja rządu przyniosła efekty, które zakładaliśmy (wideo z dn 03.02.2018)
Kaczyński: rekonstrukcja rządu przyniosła efekty, które zakładaliśmy (wideo z dn 03.02.2018)Polskie Radio
wideo 2/21

Przegląd ministerstw trwa. Jeżeli premier uzna, że należy dokonać pewnych cięć, to pewnie podejmie takie decyzje – powiedziała w czwartek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o ewentualną redukcję etatów wiceministrów.

- Premier cały czas dokonuje przeglądu. Mamy 18 ministerstw podzielonych zgodnie z kompetencjami, mamy 21 bodajże ministrów konstytucyjnych, którzy odpowiadają za reformy wprowadzane na terenie całego kraju - podkreśliła rzeczniczka rządu, pytana w RMF FM o liczbę stu wiceministrów. Zdaniem Kopcińskiej, "z jednej strony liczba wiceministrów może wydawać się duża". - Patrząc na skalę i efekty pracy, szala przechyla się zdecydowanie na korzyść tych efektów - dodała, podkreślając wzrost dochodów budżetu dzięki skuteczniejszej ściągalności podatków.

Kopcińska: premier cały czas dokonuje przeglądu rządu

- Mogę powiedzieć, że ten przegląd jest. Odkąd Mateusz Morawiecki został premierem rządu polskiego, powołał rząd w nowym składzie, cały czas dokonuje jego przeglądu. W tym czasie ministerstwa pracują i nie lekceważmy tych efektów – zaapelowała. - Jeżeli Mateusz Morawiecki stwierdzi, że należy dokonać pewnych cięć, to pewnie podejmie takie decyzje. Dajmy czas, ministerstwa muszą pracować intensywnie. Dajmy trochę czasu i dopiero wtedy podsumujemy, czy te cięcia będą, czy nie" – powiedziała. W styczniu po rekonstrukcji rządu wicepremier Jarosław Gowin mówił, że jest pytanie, "czy potrzebujemy aż takiej liczby wiceministrów". Jak podkreślał, obóz rządowy nie chce należeć do rekordzistów w Europie w tej kwestii. To ulegnie korekcie - zapowiedział.

Autor: tmw/AG / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości