Polska

Rzeczniczka rządu: nie ma cienia wątpliwości co do uczciwości Kaczyńskiego

Polska

[object Object]
Rzeczniczka rządu skomentowała ujawnione taśmy Kaczyńskiegotvn24
wideo 2/35

Nie ma podstaw do składania zawiadomień do prokuratury. To kolejny atak na przywódcę partii skutecznie zmieniającej Polskę - oceniła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Podkreśliła, że nie ma "cienia wątpliwości co do uczciwości pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego". Wcześniej w środę PO złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie Jarosława Kaczyńskiego w związku ze stenogramem nagrania rozmowy, które opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Platforma Obywatelska złożyła w środę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego między innymi płatnej protekcji, powoływania się na wpływy oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

PO złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiego
PO złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiegotvn24

Zawiadomienie to ma związek z wtorkową publikacją "Gazety Wyborczej", która udostępniła stenogram nagrania rozmowy między prezesem PiS, austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem oraz dwoma innymi osobami. Rozmowa dotyczyła między innymi planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną z Prawem i Sprawiedliwością spółkę Srebrna.

CZYTAJ WIĘCEJ o taśmach Kaczyńskiego >

"Traktuję to jako kolejną formę ataku politycznego"

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniała w środę, że prezes PiS "składa stosowne dokumenty, oświadczenie majątkowe". - Jest pod każdym względem - domyślam się - przez wiele osób, prześwietlony, jego oświadczenia majątkowe są jawne - zapewniała.

- Nie widzę absolutnie żadnych podstaw do tego, żeby takie zawiadomienia kierować i traktuję to jako kolejną formę ataku politycznego na człowieka, który jest przywódcą partii, która skutecznie zmienia Polskę - oceniła, odnosząc się do zawiadomienia, które złożyła Platforma.

Dodała, że nie ma "żadnego cienia wątpliwości co do uczciwości pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego". Na uwagę, że poseł nie może prowadzić działalności gospodarczej, Kopcińska odpowiedziała pytaniem: - A kto mówi o tym, że prowadzi?

- Jest członkiem rady fundacji [Rady Nadzorczej fundacji Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.] - stwierdziła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Autor: akr//now / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości