"Rządy przypadkowych i szalonych". PO odpowiada na plakaty PiS

Polska

PO ostrzega przed rządami PiS

"Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji" - tak PO ostrzega przed rządami PiS. Według grafiki, umieszczonej na oficjalnym profilu partii w serwisie społecznościowym, Jarosław Kaczyński miałby zostać ministrem zemsty narodowej, a Antoni Macierewicz - ministrem wojny z Rosją i Smoleńska.

PiS w początku sierpnia przedstawiło plakaty z twarzami Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego, Elżbiety Bieńkowskiej i Bartłomieja Sienkiewicza podpisane: "By żyło się lepiej. Władzy!" (w pierwotnej wersji, którą odrzuciła firma reklamowa, zamiast "władzy" była "sitwa"). Napisano tam również: "Taśmy i rachunki nie kłamią. Czas na zmiany".

Plakaty są elementem kampanii, w której PiS przypomina o nagranych rozmowach polityków PO.

Teraz Platforma opublikowała na swoim profilu na Facebooku grafikę ostrzegającą przed tym, że gdyby wybory wygrało PiS, Polskę czeka "koszmar", czyli "rządy przypadkowych i szalonych".

"Chore wizje"

"Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji" - czytamy w tekście towarzyszącym grafice.

Są na niej twarze polityków, którzy - według PO - mieliby tworzyć rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS - zgodnie z tym, jak go przedstawiła PO - miałby zostać nie tylko premierem, ale też "ministrem zemsty narodowej".

Antoni Macierewicz zostałby wicepremierem i "ministrem wojny z Rosją i Smoleńska".

W rządzie PiS miałby się też znaleźć Janusz Korwin-Mikke z Kongresu Nowej Prawicy jako wicepremier oraz "minister upokarzania kobiet i rujnowania gospodarki". Krystyna Pawłowicz, według wizji Platformy, zostałaby "ministrem homofobii i walki z gender", Bogdan Chazan - "ministrem zdrowia katolickiego i ścigania in vitro", a Piotr Gliński "ministrem technicznym ds. paprotek i okłamywania Polaków".

Autor: MAC//rzw / Źródło: tvn24.pl