Polska

Rząd jak "menu w knajpie z burgerami". Internauci wyśmiewają prezentację

Polska

"Wielki przyjaciel, który kocha ludzi", "nie śpi po nocach". Cytaty z Ewy Kopacz
tvn24Internauci nie zostawili suchej nitki na wpisie Kancelarii Premiera

Nie tylko nowi ministrowie przykuli uwagę internautów. Ci gorąco komentują również sposób, w jaki Kanceleria Premiera zaprezentowała skład nowego rządu w mediach społecznościowych. Dominuje jedno skojarzenie - z menu baru z burgerami.

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz oficjalnie przedstawiła w piątek swoich kandydatów na ministrów. Kancelaria Premiera natychmiast umieściła grafikę przestawiającą skład rządu na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Ewa #Kopacz przedstawiła dziś skład nowej Rady Ministrów. Oto szefowie poszczególnych resortów pic.twitter.com/BxIjjSYq6u— Kancelaria Premiera (@PremierRP) wrzesień 19, 2014

"Layout w stylu bistro"

"Grafik płakał, jak projektował", "niezły bufet" - to tylko część komentarzy po prezentacji w internecie nowego rządu Ewy Kopacz.

Opublikowane przez Kancelarię Premiera grafiki do złudzenia przypominają bowiem menu, jakie można znaleźć w restauracjach czy nawet budkach z burgerami.

Część komentarzy dotyczy więc nie tyle składu nowej Rady Ministrów, co formy, na jaką zdecydowali się urzędnicy.

Poniżej wybrane wpisy internautów, których zdziwiła zastosowana konwencja.

@PremierRP grafika wyglada jak menu w knajpie z burgerami— Marek Stefan Zdziech (@Marek_S_Zdziech) wrzesień 19, 2014

LAYOUT w stylu 'BISTRO' :) @PremierRP— Łukasz Romańczuk (@lukromanczuk) wrzesień 19, 2014

Kto w kancelarii @PremierRP odpowiada za grafiki??? pic.twitter.com/mR1NLHnbUK— Nierób Mitak (@nierobmitak) wrzesień 19, 2014

Znamy rząd, teraz exposé

W nowym rządzie ma się pojawić w sumie pięcioro nowych ministrów. Grzegorz Schetyna ma zostać szefem MSZ, Cezary Grabarczyk - ministrem sprawiedliwości, posłanka PO Teresa Piotrowska - szefową MSW, Andrzej Halicki - ministrem administracji i cyfryzacji, a Maria Wasiak - ministrem infrastruktury i rozwoju.

Radosław Sikorski ma 24 września zostać nowym marszałkiem Sejmu.

Po dzisiejszej prezentacji kandydatów następnym krokiem w powołaniu nowego rządu jest zaprzysiężenie ministrów przez prezydenta, zaplanowane na 1 października exposé Ewy Kopacz i uzyskanie przez nią wotum zaufania od Sejmu. Dopiero wówczas nowy rząd i premier oficjalnie rozpoczną swoją pracę.

Autor: ts

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/PremierRP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości