Terlecki: jeśli media publiczne myślą, że będą zajmować Polaków krytyką zmian, to trzeba to przerwać

"Jeśli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytyką naszych zmian, to trzeba to przerwać"
"Jeśli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytyką naszych zmian, to trzeba to przerwać"
tvn24
tvn24Terlecki o mediach publicznych

Ustawa medialna "wymaga teraz pewnego pośpiechu" - mówił dziennikarzom w Sejmie szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Do Sejmu wpłynął w poniedziałek poselski projekt ustawy mającej przekształcić media publiczne ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji była zapowiadana przez PiS w kampanii wyborczej. Niewykluczone, że Sejm zajmie się nią jeszcze na wtorkowym posiedzeniu.

O ustawie medialnej mówił podczas briefingu szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Konieczność - jak ocenił - szybkiej pracy nad ustawą argumentował nierzetelną - w jego opinii pracą - mediów.

- W mojej opinii przez ostatnie tygodnie, w związku z kwestiami związanymi z Trybunałem Konstytucyjnym, mieliśmy do czynienia ze skrajnie nierzetelną pracą mediów publicznych - powiedział Terlecki, zaznaczając, że jest to jego opinia.

- Choćby to wymaga teraz pewnego pośpiechu, bo jeżeli media (publiczne - red.) wyobrażają sobie, że będą przez najbliższe tygodnie zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać. Media publiczne nie są od tego, żeby być stroną w sporze politycznym, są od tego, aby rzetelnie informować obywateli - zaznaczył.

Autor: kło//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości