Terlecki: będziemy chcieli wybrać naszego marszałka Senatu

Polska

Terlecki: będziemy chcieli wybrać naszego marszałka Senatutvn24
wideo 2/35

Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka Senatu, ale jeżeli nie będziemy mieć większości, to oczywiście pogodzimy się z decyzją - powiedział dziennikarzom Ryszard Terlecki. Dodał, że kandydat opozycji na marszałka Tomasz Grodzki "to wybitny lekarz, specjalista dużej klasy, ale jakim będzie marszałkiem Senatu, to się okaże".

Lider PO Grzegorz Schetyna po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD poinformował w piątek, że Tomasz Grodzki z KO będzie rekomendowany na marszałka Senatu, a Bogdan Borusewicz na wicemarszałka izby. Lewica rekomenduje na wicemarszałkinię Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że o rekomendacjach PSL do prezydiów Sejmu i Senatu ludowcy poinformują po posiedzeniu klubu parlamentarnego, które ma się odbyć we wtorek.

Kim jest Tomasz Grodzki? CZYTAJ WIĘCEJ >

"Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka oczywiście"

Tę decyzję opozycji komentował w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

- Z tego, co słyszałem to wybitny lekarz, specjalista dużej klasy. Jakim będzie marszałkiem Senatu, to się okaże - powiedział o Grodzkim. Podkreślał, że kandydatem PiS na marszałka jest Stanisław Karczewski. - Zobaczymy, jak wypadnie głosowanie. (...) Będziemy chcieli wybrać naszego marszałka oczywiście - podkreślał szef klubu PiS. Pytany, czy Prawo i Sprawiedliwość pogodzi się z decyzją o wyborze na marszałka Senatu przedstawiciela opozycji, Terlecki odparł: - Jak nie będziemy mieć większości, to oczywiście.

Autor: ads//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: