Polska

Szydło "otrzyma należne jej miejsce w strukturach europejskich"

Polska

Beata Szydło kandydatem na komisarza Unii Europejskiej?
Beata Szydło kandydatem na komisarza Unii Europejskiej?tvn24
wideo 2/35

Mamy szereg bardzo dobrych, poważnych kandydatów - zapewniał europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, odpowiadając na pytanie, kto będzie kandydatem Polski na unijnego komisarza. Dopytywany o ewentualną kandydaturę Beaty Szydło, odpowiedział, że "tematu nie ma", dodał jednak, że była premier "otrzyma należne jej miejsce w strukturach europejskich".

OBEJRZYJ CAŁĄ "ROZMOWĘ PIASECKIEGO" W TVN24 GO >

- Jeszcze żaden z krajów członkowskich Unii Europejskiej kandydata [na komisarza UE - przyp. red.] nie zgłosił, więc dlaczego Polska ma wychodzić przed szereg i go zgłaszać? - pytał Czarnecki.

Komisja Europejska składa się z 28 komisarzy - po jednym z każdego państwa członkowskiego.

"Według mojej wiedzy nie będzie kandydować"

- Mamy szereg bardzo dobrych, poważnych kandydatów z trzech kręgów - podkreślił europoseł PiS.

Zapytany o kandydaturę aktualnej szefowej Rady Wyborczej PiS Beaty Szydło na stanowisko unijnej komisarz, odparł: - Myślę, że pani premier Szydło teraz, będąc jedną z głównych postaci naszej kampanii, szefem rady sztabu, ma szanse być po raz trzeci matką chrzestną zwycięstwa [w jesiennych wyborach parlamentarnych - przyp. red.].

- Według mojej wiedzy nie będzie kandydować. Nic o tym nie wiem - zaznaczył.

"Tematu po prostu nie ma"

Dopytywany o szczegóły, Czarnecki dodał, że nazwisko Szydło "się pojawiało", ale nie można mówić, że była premier będzie ubiegać się o stanowisko komisarza. - Tematu nie ma po prostu. Jest szefem rady sztabu kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości z nadzieją, że po raz trzeci przyczyni się do zwycięstwa wyborczego - stwierdził.

- Myślę, że premier Beata Szydło otrzyma należne jej miejsce w strukturach europejskich - powiedział Czarnecki, nie ujawniając jednak więcej szczegółów.

Autor: akw//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości