TVN24 | Polska

Awaria sieci ciepłowniczej w Rybniku. Ponad 12 tysięcy mieszkań bez ogrzewania

TVN24 | Polska

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice, PAP
Do zdarzenia doszło w Rybniku
Do zdarzenia doszło w Rybnikumapa google
wideo 2/10
mapa googleDo zdarzenia doszło w Rybniku

Czwartek przywitał mieszkańców Śląska ujemną temperaturą, a w ponad 12 tysiącach mieszkań w Rybniku także zimnymi kaloryferami. Dostawca ciepła przeprasza mieszkańców miasta i - jak zapewnia - do wieczora usunie awarię. Praca naprawcze trwają.

Do awarii doszło na terenie elektrociepłowni Chwałowice w Rybniku, w komorze ciepłowniczej na odwodnieniu z rurociągu zasilającego sieć.

Skutki awarii dotknęły mieszkańców rybnickich dzielnic: Nowiny-Maroko, Orzepowice, Północ, Smolna, Śródmieście, Meksyk oraz części dzielnicy Chwałowice: niektórych domów przy ulicach Śląskiej i Pukowca. W sumie przerwa w dostawach ciepła obejmuje 12 372 rybnickie mieszkania.

- Dołożymy wszelkich starań, aby czas przerwy w dostawie ciepła maksymalnie skrócić – poinformowała dostarczająca ciepło na tym terenie spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Dostawca przeprosił odbiorców za niedogodności wynikające z przerwy w ogrzewaniu.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Zimne kaloryfery także przedszkola w Jastrzębiu-Zdroju

W czwartek rano temperatura na Górnym Śląsku spadła miejscami nawet do czterech stopni poniżej zera. W ciągu dnia ma być cieplej, do pięciu stopni Celsjusza.

Zgodnie z komunikatem dostawcy ciepła, rozpoczęte w czwartek rano prace naprawcze potrwają maksymalnie do godziny 18, kiedy dostawy ciepła mają zostać przywrócone.

W czwartek do godzin popołudniowych bez ciepła będą też 264 mieszkania oraz przedszkole przy ul. Turystycznej 37-47 i 49 w Jastrzębiu-Zdroju. Powodem są rozpoczęte rano prace na zewnętrznej instalacji odbiorczej, zasilanej z sieci ciepłowniczej.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości