TVN24 | Polska

Rusza Solidarna Paczka - specjalna edycja Szlachetnej Paczki dla uchodźców z Ukrainy

TVN24 | Polska

Autor:
js/kab
Źródło:
TVN24
Joanna Sadzik o Solidarnej Paczce dla uchodźców z Ukrainy
Joanna Sadzik o Solidarnej Paczce dla uchodźców z UkrainyTVN24
wideo 2/21
TVN24Joanna Sadzik o Solidarnej Paczce dla uchodźców z Ukrainy

Rusza specjalna edycja Szlachetnej Paczki - Solidarna Paczka dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną. Od 4 czerwca darczyńca będzie mógł wybrać potrzebującą rodzinę, dla której przygotuje pomoc. - Tatiana, którą odwiedziłam jako wolontariuszka Solidarnej Paczki, prawniczka, powiedziała, że jej życie z pięknego domu zamknęło się w jednej foliowej siatce, którą porwała tak naprawdę w momencie, kiedy zaczęło się bombardowanie jej miasta - mówiła w "Tak jest" w TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna.

4 czerwca na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie uchodźców, spośród których będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.

- Te rodziny ciągle odwiedzamy, w związku z czym od 4 czerwca do 25 czerwca będą pojawiały się nowe rodziny na naszej stronie internetowej - zapowiedziała w piątek w "Tak jest" w TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki.

W trakcie Weekendu Cudów 25 i 26 czerwca Solidarne Paczki trafią do potrzebujących.

"Tatiana powiedziała, że jej życie zamknęło się w jednej foliowej siatce"

Sadzik została zapytana, skąd organizatorzy wiedzą, komu pomóc. Opowiedziała historię jednej z osób, która uciekła z Ukrainy po rosyjskiej inwazji. - Tatiana, którą odwiedziłam jako wolontariuszka Solidarnej Paczki, prawniczka, powiedziała, że jej życie z pięknego domu zamknęło się w jednej foliowej siatce, którą porwała tak naprawdę w momencie, kiedy zaczęło się bombardowanie jej miasta. Uciekła z trójką dzieci. Mieszka w Krakowie. Bardzo jest dzielna i daje radę. Ale potrzebuje przede wszystkim drugiego człowieka. Potrzebuje wiedzieć, że nie jest tutaj na łasce - mówiła.

- Takie osoby jak Tatiana znajdujemy przez inne organizacje pozarządowe. Sami prowadziliśmy punkt noclegowy i pomogliśmy wielu tysiącom, głównie kobiet z dziećmi - dodała.

- Wiemy, że w Polsce mieszka blisko dwa miliony osób, które zdecydowały się zostać tutaj z różnych względów, dlatego że język jest prostszy, jest blisko, a chcą wrócić, dlatego że głównie dziewczyny zostawiły tam mężów, synów, którzy walczą i chcą być bliżej - powiedziała Sadzik.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z JOANNĄ SADZIK I DR HAB. WOJECIECHEM KULESZĄ W TVN24 GO

Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. Podczas finału w 2021 roku pomoc trafiła do ponad 17 tysięcy rodzin.

Czytaj także: Razem z Ukrainą. Pomoc. Informacje. Porady

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości