TVN24 | Polska

Zgorzelski: Nie zmieniamy zdania. Czynny polityk nie powinien zostać RPO

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Zgorzelski o ewentualnej kandydaturze Lidii Staroń: czynny polityk nie powinien zostać RPO
Zgorzelski o ewentualnej kandydaturze Lidii Staroń: czynny polityk nie powinien zostać RPO
wideo 2/5
Zgorzelski o ewentualnej kandydaturze Lidii Staroń: czynny polityk nie powinien zostać RPO

Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być społecznikiem, który nie będzie identyfikowany z jakąkolwiek grupą polityczną - podkreślał w TVN24 Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL. Komentował w ten sposób ewentualną kandydaturę na ten urząd Lidii Staroń, senator niezależnej. - Z dużą dozą prawdopodobieństwa, na poziomie między 90 a 100 procent, pani Lidia Staroń nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich - powiedział.

Parlament wciąż nie wyłonił nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, który zastąpiłby Adama Bodnara. W zeszłym tygodniu Senat nie zgodził się na powołanie na to stanowisko posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w środę, że "w grę wchodzi" poparcie przez PiS ewentualnej kandydatury na RPO senator niezależnej Lidii Staroń.

Zgorzelski: czynny polityk nie powinien zostać RPO

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL był pytany w piątek w "Jeden na jeden" w TVN24, czy jego ugrupowanie poparłoby kandydaturę Staroń.

- Nie ma takiej możliwości, my nie zmieniamy zdania. Czynny polityk, obojętnie czy partii rządzącej, czy opozycji, nie powinien zostawać rzecznikiem praw obywatelskich. Pani Lidia Staroń - z całym szacunkiem dla jej dorobku i działalności społecznej - jest czynnym politykiem, jest w wirze gry politycznej - odpowiedział gość TVN24.

Podkreślał, że "Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być społecznikiem, który nie będzie identyfikowany z jakąkolwiek grupą polityczną".

- Z dużą dozą prawdopodobieństwa, na poziomie między 90 a 100 procent, pani Lidia Staroń nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich - mówił Zgorzelski.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości