TVN24 | Polska

Terlecki o Kukizie: zawsze dobrze mieć wielu sojuszników

TVN24 | Polska

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP
Terlecki o rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Pawła KukizaTVN24
wideo 2/7
TVN24Terlecki o rozmowach Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza

Nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji - powiedział w poniedziałek szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu przyznał, że trwają rozmowy między liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem a prezesem Jarosławem Kaczyńskim. - Zawsze dobrze mieć dużo sojuszników - zaznaczył Terlecki.

Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie potwierdził w poniedziałek, że prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia z liderem koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. - Rozmowy zawsze się odbywają, także to nie jest nic nadzwyczajnego - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dopytywany przez dziennikarza TVN24 Radomira Wita, czy nie chodzi o to, żeby dać sygnał Solidarnej Polsce, że "jak coś" to można ich zastąpić, odpowiedział, że "nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji".

Paweł KukizTVN24

Na uwagę, że nie zaszkodzi mieć sojuszników po stronie Kukiz'15, Terlecki odpowiedział, że "zawsze dobrze mieć dużo sojuszników". Zaprzeczył natomiast, jakoby na stole była już konkretna propozycja. - My znamy oczywiście wszyscy oczekiwania ustawowe tego środowiska Kukiza, więc to nie jest żadna tajemnica - podkreślił polityk PiS.

Terlecki: rozmowy się toczą, odkąd Kukiz jest w parlamencie

Zapytany o to, z czyjej inicjatywy doszło do rozmów, Terlecki powiedział, że "te rozmowy toczą się, można powiedzieć (…), odkąd Kukiz jest w parlamencie, czyli od poprzedniej kadencji, przecież wielokrotnie się odbywały".

Czy Paweł Kukiz chciałby wstąpić do koalicji rządzącej?TVN24

O rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim mówił w ubiegłym tygodniu sam Paweł Kukiz. Mają dotyczyć one zarówno poparcia dla kluczowych dla jego ugrupowania ustaw, ale także ustaw ważnych dla PiS. Przyznał wówczas, że kolejna z takich rozmów ma się odbyć w tym tygodniu.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości