"Rozmowy o końcu świata". Nowy program w TVN24

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
TVN24
"Rozmowy o końcu świata". Nowy program w TVN24
"Rozmowy o końcu świata". Nowy program w TVN24TVN24
wideo 2/7
TVN24"Rozmowy o końcu świata". Od 2 października nowy program w TVN24

Czy świat się kończy? Czy czeka nas katastrofa klimatyczna? Jak możemy jej zapobiec? I czy wystarczy nam na to czasu? Na te i wiele innych palących pytań, w swoim najnowszym programie, postara się odpowiedzieć Magda Łucyan. Premiera "Rozmów o końcu świata" od godziny 18 na antenie TVN24. Kolejne odcinki emitowane będą w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

OGLĄDAJ "ROZMOWY O KOŃCU ŚWIATA" NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

W "Rozmowach o końcu świata" dziennikarka "Faktów" TVN Magda Łucyan porozmawia z politykami. Bo to przede wszystkim oni decydują o tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. W każdym odcinku gościem będzie przedstawiciel innej opcji politycznej.

Jako pierwszy występuje minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Nie jest to jednak rozmowa wyłącznie jeden na jeden. Biorą w niej udział także młodzi ludzie, niezwiązani z polityką, których łączy wspólna sprawa: troska o klimat i przyszłość świata. Słowa i deklaracje polityków zostaną poddane weryfikacji ekspertów i naukowców.

W pierwszym wydaniu programu wypowiedzi ministra klimatu komentują Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy, oraz profesor Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej.

PROGRAM W PIERWSZĄ SOBOTĘ KAŻDEGO MIESIĄCA O GODZINIE 18 NA ANTENIE TVN24

- "Rozmowy o końcu świata" to nie jest kolejny program o ekologii, to zupełnie nowa formuła, której jeszcze nie było. Tu świat dorosłej polityki zmierzy się z ambicjami i obawami młodych ludzi. Mam nadzieję, że ten program zwiększy naszą klimatyczną świadomość, wreszcie zaczniemy słuchać naukowców i zaczniemy działać - wyjaśnia Łucyan.

OGLĄDAJ "ROZMOWY O KOŃCU ŚWIATA" W INTERNECIE W TVN24 GO

Podczas programu zostanie wyemitowany też reportaż śledczy, który porusza najważniejsze kwestie związane ze zmianami klimatu. Na początek reporter Filip Folczak sprawdził, jak wygląda masowa wycinka drzew w Polsce. Przejechał cały kraj, by dowiedzieć się, kto i gdzie wycina lasy i dlaczego w miejscach, w których powinna rządzić natura, rządzą interesy. Reportaż będzie miał swoją premierę w TVN24GO przed emisją programu.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości