Polska

Rózga obok mandatu i punktów karnych w lubuskiem

Polska

Aktualizacja:
 
Policja ŁódźPolicyjne Mikołajki

Na lubuskich drogach kierowcy, którzy złamią przepisy oprócz mandatów dostają... rózgi. W woj. łódzkim zaś policyjne Mikołaje "patrolują" okolice szkół, odpytują dzieci z przepisów ruchu drogowego, a za poprawne odpowiedzi - wręczają fanty.

 
Polikołaj z rózgami Policja Lubuskie

Kierowcy poruszający się dziś po drogach w woj. lubuskim mogą się zdziwić. Podwójnie. Bo i ile kontrola drogowa może zaskoczyć, o tyle towarzyszący funkcjonariuszom Mikołaj na pewno. Brodaty jegomość kierowcom, którzy jechali zgodnie z przepisami wręcza słodycze. Ci, którzy przepisy złamali otrzymują także rózgi.

Mikołajkowe patrole kontrolują nie tylko kierowców, ale i pieszych. Kto popełni wykroczenie dostanie nie tylko rózgę - mimo mikołajek, nie uniknie mandatu.

Mikołaj wyruszył też z policjantami w okolice szkół na terenie Łodzi, Pabianic, Zgierza i Koluszek. Wraz ze swoimi pomocnikami pod lupę wziął wiedzę najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli dziecko prawidłowo odpowie na pytanie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach dostanie słodki upominek i inne pożyteczne prezenty, np. komplety oświetleniowe do roweru.

 
Łódzki policyjny Mikołaj 

Spośród dzieci odpowiadających prawidłowo w ciągu kilku najbliższych dni wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną - rower.

Źródło: TVN24, policja

Źródło zdjęcia głównego: Policja Łódź

Pozostałe wiadomości