TVN24 | Polska

Tragedia na niestrzeżonej plaży w Rozewiu. Ojciec utonął w Bałtyku, jego syna nie odnaleziono

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Służby apelują o rozwagę nad wodąTVN24
wideo 2/4
TVN24Służby apelują o rozwagę nad wodą

Na niestrzeżonej plaży w Rozewiu utonął w poniedziałek 50-letni mieszkaniec Częstochowy. Jego 22-letniego syna uznano za zaginionego, on także nie wypłynął z wody. W tym sezonie w Polsce utonęło już ponad 200 osób. Przypominamy, jak bezpiecznie przebywać nad wodą.

Kolejna tragedia na Bałtyku. Na wysokości wejścia numer 16 na plażę w Rozewiu utonął 50-latek - przekazał rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. - O godzinie 10.45 otrzymaliśmy informację, że kobiecie zniknęło z pola widzenia dwóch mężczyzn, mąż i syn. Nie powrócili oni z kąpieli w Bałtyku. Służby natychmiast przystąpiły do akcji ratowniczej - opisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ojciec utonął, syn nie wypłynął - uznany za zaginionego

W działania na morzu i lądzie zaangażowani byli strażacy, ratownicy SAR, WOPR oraz policja. Do poszukiwań dołączył śmigłowiec Marynarki Wojennej. Po około dwóch godzinach ratownikom udało się dostrzec dryfujące ciało 50-latka z Częstochowy. Został wyciągnięty na brzeg. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

- Do godziny 16.15 prowadziliśmy aktywne poszukiwania 22-letniego syna mężczyzny. Niestety nie udało się nam go odnaleźć. Został on uznany za zaginionego - dodał Goeck. Na miejscu zdarzenia pracowała także grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły lekarz sądowy.

Portal Puck Nasze Miasto zauważył, że zdarzenie miało miejsce na niestrzeżonej plaży w Rozewiu. Na pobliskich strzeżonych kąpieliskach w Chłapowie i Jastrzębiej Górze cały dzień powiewała czerwona flaga, informująca o zakazie wchodzenia do wody.

Jak bezpiecznie przebywać nad wodą?

- Pamiętajmy, że nad Morzem Bałtyckim bardzo zdradliwe i szczególnie niebezpieczne są tak zwane prądy wsteczne, które w wielu przypadkach doprowadzają do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk - powiedziała sierżant Monika Mularska z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało w poniedziałek, że od 1 kwietnia do 25 lipca odnotowano w Polsce 208 utonięć w różnych akwenach.

RCB przypomina, że podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to: - Pływaj tylko w wyznaczonych do tego miejscach - Powstrzymaj się od wchodzenia do wody po alkoholu - Nie wbiegaj rozgrzany do wody

Stosując się do tych zasad, można uratować życie swoje i swoich bliskich.

Bądź bezpieczny nad wodą - komunikat Rządowego Centrum BezpieczeństwaRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:akw//rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: