Polska

Rostowski do dymisji? Premier: to plotka

Polska

Premier o dymisji ministra Rostowskiego: to plotka
tvn24Premier o dymisji ministra Rostowskiego: to plotka

- To wyłącznie plotka, nie zamierzam tego komentować - tak premier Donald Tusk we wtorek odniósł się do doniesień agencji Reutera, jakoby w ciągu najbliższych miesięcy miało dojść do dymisji wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Zdaniem Tuska "szlachectwo zobowiązuje, więc wydawałoby się, że Reuters, jako jedna z najbardziej szanowanych na świecie agencji, nie będzie uprawiała dość modnej ostatnio publicystyki opartej wyłącznie na własnej wyobraźni albo na plotkach".

- Nawet, jeśli to jest agencja z takim autorytetem, to ponieważ posługuje się wyłącznie plotką - nie zamierzam tego komentować - powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej.

Rostowski do wymiany?

Reuters podał, że Donald Tusk planuje wymianę na stanowisku ministra finansów w ciągu kilku miesięcy. Agencja powołuje się na trzy anonimowe źródła zbliżone do premiera. Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji budżetu państwa na 2013 rok ze wzrostem deficytu o około 16 mld zł z 35,6 mld zł zapisanych w ustawie. Ograniczenie wydatków budżetowych w przyjętej nowelizacji wynosi 7,656 mld zł wobec 8,5-8,6 mld zł, jakie wcześniej zapowiadali przedstawiciele rządu. Opozycja domaga się - w związku z nowelą budżetu - dymisji wicepremiera Rostowskiego.

Autor: mn/jk / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: M. Śmiarowski / KPRM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości