Rosja, wojsko. Sprawdzian gotowości bojowej w Zachodnim Okręgu Wojskowym zakończony

Autor:
ads//rzw
Źródło:
PAP

Sprawdzian gotowości bojowej wojsk lądowych i lotniczych Zachodniego Okręgu Wojskowego zakończył się. Wojska wracają do miejsc stałej dyslokacji - poinformowała w sobotę służba prasowa tego rosyjskiego okręgu wojskowego, cytowana przez agencję Interfax.

W komunikacie podano, że "wszystkie zadania w ramach sprawdzianu gotowości bojowej wykonano w pełnym zakresie". "Kontynuowane są planowe przedsięwzięcia szkolenia bojowego na poligonach. Odbędzie się cały kompleks działań, w tym dwustronne manewry taktyczne z wykorzystaniem lotnictwa i obrony przeciwlotniczej" - zakomunikowano.

Według informacji przekazanych przez sztab Zachodniego Okręgu Wojskowego, brygady łączności, oddziały inżynieryjne oraz siły obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej "wracają do miejsc stałego bazowania". To samo dotyczy lotnictwa.

Sprawdzian gotowości bojowej w Zachodnim i Południowym Okręgu Wojskowym Rosja ogłosiła 25 stycznia. Zapowiedziano wówczas "przemieszczenie wojsk na poligony, w tym te oddalone". Interfax podaje, że inspekcja, która rozpoczęła się na tle kryzysu w relacjach z NATO, została oficjalnie określona przez władze jako "planowa".

W Zachodnim Okręgu Wojskowym uczestniczyło w niej ponad tysiąc żołnierzy 1. Gwardyjskiej Armii Pancernej i około 100 jednostek sprzętu. Wykorzystano między innymi rakiety Iskander-M, myśliwce Su-35S, Su-30SM, i bombowce Su-34.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rosyjskie okręgi wojskoweflot2017.com

Rosja gromadzi wojska przy granicy z Ukrainą

Jednocześnie na terytorium Rosji przy granicy z Ukrainą zgromadzone jest ponad 100 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Trwa przerzut wojsk i sprzętu na Białoruś, oficjalnie - w ramach inspekcji sił reagowania Państwa Związkowego.

Marynarka wojenna rozpoczęła w minionym tygodniu manewry na Morzu Barentsa, Morzu Bałtyckim oraz na akwenie Morza Czarnego.

Autor:ads//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości