Polska

Rolnik postawił szlaban na drodze narciarzom

Polska

Ponad kilka godzin trwała blokada jedynej drogi prowadzącej na stok narciarski w miejscowości Szelment na Podlasiu. Kolejka samochodów, zdenerwowani kierowcy, zaskoczeni pracownicy stoku narciarskiego. Spór o 100 metrów drogi trwa od wielu lat ale to właśnie dziś zmęczony sytuacją rolnik postanowił położyć na całej sprawie szlaban.
TVN24Rolnik zablokował drogę na stok narciarski

Kilka godzin trwała blokada jedynej drogi prowadzącej na stok narciarski w miejscowości Szelment na Podlasiu. Kolejka samochodów, zdenerwowani kierowcy, zaskoczeni pracownicy stoku narciarskiego. Spór o 100 metrów drogi trwa od wielu lat, ale we wtorek zmęczony sytuacją rolnik - właściciel drogi - postanowił położyć na całej sprawie szlaban.

Zablokowany dojazd to efekt dwudziestoletniego konfliktu pomiędzy rolnikiem - właścicielem drogi, a władzami gminy Jeleniowo. Kiedy w 2008 roku powstał w tym miejscu nowoczesny Ośrodek Sportu i Rekreacji, sytuacja nieco nabrzmiała.

Masz drogę – "rządzisz"

Właścicielem drogi wiodącej do ośrodka jest p. Mirosław Jesielon, który, jak twierdzi, od wielu lat próbuje sprzedać gminie grunt o powierzchni 4 arów, czyli sto metrów drogi, o którą toczy się bój. Niestety zarówno gmina jak i urząd wojewódzki Białegostoku przerzucają się odpowiedzialnością i pozostawiają sprawę w martwym punkcie.

Decyzja wisi

- Dotąd nie ma ostatecznej decyzji sądu, jak jest z własnością tego spornego gruntu, dlatego nie możemy odkupić działki, choćbyśmy chcieli. Musimy przestrzegać prawa, a rolnikowi brakuje cierpliwości – stwierdza z-ca wójta Jeleniewa Marek Waszkiewicz.

Jasielon kilka razy uprzedzał właścicieli ośrodka narciarskiego i wypoczynkowego, że drogę zamknie, ale nikt nie reagował. W końcu postawił szlaban.

Rolnik drogę ma, ale za blokadę odpowie

Drogę otworzono po kilku godzinach. Za blokadę rolnik odpowie przed sądem grodzkim – na wniosek funkcjonariuszy policji.

W tej okolicy mieści się sześć troków narciarskich. Prócz istniejącego obecnie ośrodka w tym roku planowana jest budowa drugiej letniej części rekreacyjnej. W tym roku, dzięki srogiej zimie, ośrodek tłumnie odwiedzają narciarze.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości