Ogromny sukces Świątek na Roland Garros. "Iga osiągnęła już Himalaje tenisa"

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
"Iga osiągnęła już Himalaje tenisa"
"Iga osiągnęła już Himalaje tenisa"TVN24
wideo 2/2
TVN24Korzeniak: Iga osiągnęła już Himalaje tenisa

Iga Swiątek stała się już postacią globalnie rozpoznawalną. Jest gwiazdą nie tylko tenisa, jest gwiazdą światowego sportu - mówił w "Faktach po Faktach" Mirosław Żukowski z "Rzeczpospolitej". Tenisista Marcin Matkowski podkreślał, że "trzy razy wygrać jeden turniej wielkoszlemowy w tenisie to jest niesamowita sprawa". Trenerka tenisa Anna Korzeniak mówiła zaś, że "psychologia na tym poziomie ma bardzo duże znaczenie" i współpraca Świątek z jej psycholożką "cały czas procentuje".

Po blisko trzech godzinach rozgrywki Iga Świątek obroniła tytuł mistrzyni Roland Garros. To drugi z rzędu, trzeci na tych paryskich kortach i czwarty w ogóle tytuł wielkoszlemowy polskiej tenisistki. O jej sukcesie mówili w "Faktach po Faktach" w TVN24 tenisista Marcin Matkowski, tenisistka i trenerka tenisa Anna Korzeniak oraz dziennikarz "Rzeczpospolitej" Mirosław Żukowski.

Relacja Piotra Kraśki z Paryża po zwycięstwie Igi Świątek na Roland Garros
Relacja Piotra Kraśki z Paryża po zwycięstwie Igi Świątek na Roland GarrosTVN24

Żukowski: gwiazdy tenisa jak gwiazdy show biznesu

Żukowski ocenił, że "Iga Swiątek stała się już postacią globalnie rozpoznawalną". - Jest gwiazdą nie tylko tenisa, jest gwiazdą światowego sportu - podkreślał.

- I sportu nie byle jakiego, bo tenis to jest jednak globalna zabawa, gra o ogromny prestiż, ogromne pieniądze i jego gwiazdy są praktycznie porównywalne z najwybitniejszymi postaciami show biznesu, muzyki rozrywkowej czy kina - dodał.

"Iga Swiątek stała się już postacią globalnie rozpoznawalną"
"Iga Swiątek stała się już postacią globalnie rozpoznawalną"TVN24

"Iga osiągnęła już Himalaje tenisa"

Matkowsk stwierdził, że "Idze można tylko pogratulować i życzyć nie tyle szczęścia w następnych startach, co zdrowia". - Bo tak naprawdę tylko zdrowie będzie decydowało, ile turniejów wielkoszlemowych Iga osiągnie - mówił.

Według niego "Iga osiągnęła już Himalaje tenisa". - Trzy razy wygrać jeden turniej wielkoszlemowy w tenisie to jest niesamowita sprawa - ocenił. Wskazywał również, że "tenis kobiecy to jest najbardziej prestiżowy indywidualny sport dla kobiet na świecie".

"Iga osiągnęła już Himalaje tenisa"
Korzeniak: Iga osiągnęła już Himalaje tenisaTVN24

"Psychologia na tym poziomie ma bardzo duże znaczenie"

Korzeniak mówiła natomiast, że "psychologia na tym poziomie ma bardzo duże znaczenie". Według niej umiejętności na tym poziomie są zbliżone do siebie i "teraz już to, kto lepiej radzi sobie z presją, decyduje o tym, kto wygrywa wielkie szlemy, a kto przegrywa w finałach"

Zdaniem rozmówczyni TVN24 współpraca Świątek z jej psycholożką, Darią Adamowicz, "cały czas procentuje". - Iga jest poddawana wielu wyzwaniom, cały czas jest ta presja, żeby biła kolejne rekordy. Ze swoją psycholog na pewno robią ogromna pracę tym, że potrafi grać najlepiej w tych najtrudniejszych momentach, a nie na przykład, że sztywnieje jej ręka i nagle zaczyna się dużo słabsza gra - dodała.

Zaślepka materiału TVN24GO
Anna Korzeniak, Marcin Matkowski, Mirosław Żukowski i Paweł Wojtunik w "Faktach po Faktach"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości