Polska

Rodzinna produkcja pieniędzy

Polska

Aktualizacja:
 
mat. operacyjne policjiFałszowaniem pieniędzy zajmowała się cała rodzina

Policjanci z Namysłowa i Komendy Wojewódzkiej w Opolu zatrzymali 7 osób podejrzanych o produkowanie i rozprowadzanie fałszywych pieniędzy na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Zatrzymanym grozi nawet 25 lat więzienia.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli 47 fałszywych banknotów 50-złotowych i jeden 20-złotowy.Nad sprawą fałszerstwa pieniędzy przez rodzinę z Opolszczyzny pracowali już od pewnego czasu.

W ubiegłą niedzielę zatrzymali podejrzane o kradzież 19-letnią Wandę B. i 48-letnią Reginę H. Dzień wcześniej kobiety podczas wizyty u 82-letniego mieszkańca Namysłowa ukradły z jego sejfu 1,2 tys zł., zostawiając w ich miejsce fałszywki. Mężczyzna dopiero następnego dnia zorientował się, że został okradziony, gdy próbował zapłacić podrobionymi pieniędzmi w sklepie. 82-latek o całej sytuacji powiadomił policję.

 
W mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleziono amunicję z czasów II Wojny Światowej mat. operacyjne policji

Dzień później policja zatrzymała kolejnych 5 osób podejrzewanych o rozprowadzanie fałszywych pieniędzy. Ustalono, że był to rodzinny interes.

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze odkryli 2 bomby lotnicze, granat moździerzowy, 4 granaty ręczne, 28 naboi oświetleniowych i 133 miny przeciwpiechotne. Na szczęście cały ten arsenał okazał się niewypałami z II Wojny Światowej i nie zagrażał otoczeniu.

Podejrzanym za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi do 10 lat więzienia, natomiast za produkcję fałszywych znaków pieniężnych - nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęcia głównego: mat. operacyjne policji

Pozostałe wiadomości