Polska

Rodzice zagłodzonej Magdy opuścili areszt. "Nie zachodzi już obawa matactwa"

Polska

08.12.2014 | Uchylono areszt dla rodziców Magdy z Brzeznej, która zmarła z niedożywienia
Fakty TVNNa Joannie i Michale P. z Brzeznej ciążą zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu uchyliła areszt wobec rodziców Magdy z Brzeznej. O sprawie jako pierwsze poinformowały "Fakty" TVN. Półroczna dziewczynka zmarła w kwietniu z powodu niedożywienia.

Prokuratura uznała, że zgromadziła wystarczającą ilość dowodów i nie zachodzi obawa matactwa. Zastosowała jednak wobec Joanny i Michała P. dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Rodzice zmarłej dziewczynki mają także zakaz opuszczania kraju.

Zmarła z niedożywienia

Do śmierci sześciomiesięcznej Madzi z Brzeznej doszło w połowie kwietnia. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było zaniedbanie dziecka i jego niedożywienie. Stan taki, według biegłych, musiał trwać od dawna. Najprawdopodobniej przez kilka tygodni przed śmiercią dziecku nie dostarczano pokarmu ani nie zapewniono opieki lekarskiej.

Na Joannie i Michale P. z Brzeznej ciążą zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci sześciomiesięcznego dziecka. Rodzicom zagłodzonej dziewczynki grozi 10 lat więzienia. Równocześnie toczy się sprawa Marka Haslika - znachora z Nowego Sącza, który jest podejrzany o sprawstwo kierownicze nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Autor: jl//rzw/kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości