TVN24 | Polska

"Światło Wolności" w oknie amerykańskiej ambasador w Polsce

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
tvn24.pl
39 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. "Nie podejmujcie walk Polak przeciw Polakowi"
TVN2439 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. "Nie podejmujcie walk Polak przeciw Polakowi"

"Zapaliłam dziś symboliczne Światło Wolności w oknie mojego domu, aby uczcić ofiary stanu wojennego" - napisała na Twitterze amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher. W niedzielę mija 39 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher w swoim wpisie w mediach społecznościowych nawiązała do przypadającej w niedzielę rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

"Prezydent (Ronald) Reagan powiedział: 'Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że Światło Wolności nie zostanie zgaszone'. Kontynuując tę ​​tradycję, zapaliłam dziś symboliczne Światło Wolności w oknie mojego domu, aby uczcić ofiary stanu wojennego" - napisała ambasador, przypominając, że po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce ówczesny prezydent USA Ronald Reagan zachęcał rodaków do zapalenia świec w geście solidarności z polskim społeczeństwem.

Mosbacher załączyła we wpisie zdjęcie świecy na tle amerykańskiej flagi.

Stan wojenny

13 grudnia 1981 roku, o godzinie 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie generała Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

Autor:mjz//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@USAmbPoland

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości