Polska

RMF FM: Współpracownik Dudy na celowniku prokuratury. "Próba zdyskredytowania prezydenta"

Polska

Senat Rzeczypospolitej PolskiejRMF FM: Michał Królikowski na celowniku prokuratury

Dowiedziałem się o tym z mediów. Jeżeli informacja zostałaby potwierdzona, nie widzę innego wytłumaczenia, jak próba zdyskredytowania prezydenta - powiedział prof. Michał Królikowski tvn24.pl. Według RMF FM, ten bliski współpracownik prezydenta miał zostać objęty dochodzeniem prokuratury w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

Profesor Michał Królikowski, bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, pracuje obecnie nad prezydenckimi ustawami dotyczącymi reformy sądownictwa.

Według RMF FM, gdy informacja ta została podana do wiadomości kilkanaście dni temu, białostocka prokuratura zaczęła badać wątek powiązań finansowych Michała Królikowskiego z firmą paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT.

Zarzuty w tej sprawie postawiono 15 osobom.

Królikowski: dowiedziałem się z mediów

Michał Królikowski przyznał w rozmowie z tvn24.pl, że o domniemanym objęciu go śledztwem przez białostocką prokuraturę dowiedział się z mediów i jest tym zaskoczony. - Jestem pewien co do prawidłowości swojego działania - podkreślił.

Jak stwierdził, jeśli informacje te zostaną potwierdzone, to nie widzi innego wytłumaczenia niż to, że jest to "próba zdyskredytowania prezydenta".

Projekty prezydenckich ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym mają zostać zaprezentowane 25 września.

Autor: mm//plw / Źródło: tvn24.pl, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości