TVN24 | Polska

Schreiber: w Sejmie tworzymy jeden klub, wzajemna lojalność powinna być jeszcze większa

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kab
Źródło:
TVN24
Schreiber: Głupcem jest ten, któremu wydaje się, że wie, jak zakończą się wybory. To zawsze jest ryzyko, niepewność
Schreiber: Głupcem jest ten, któremu wydaje się, że wie, jak zakończą się wybory. To zawsze jest ryzyko, niepewnośćTVN24
wideo 2/21
TVN24Schreiber: Głupcem jest ten, któremu wydaje się, że wie, jak zakończą się wybory. To zawsze jest ryzyko, niepewność

Jesteśmy wobec siebie lojalni i współpracujemy. W Sejmie tworzymy jeden klub parlamentarny. Ta wzajemna lojalność powinna być jeszcze większa - mówił o koalicjantach w "Kropce nad i" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości.

W czwartek przed głosowaniami w Sejmie, przewidzianymi na godzinę 20.30, odbyło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie którego prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński zarządził dyscyplinę podczas głosowań w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował po spotkaniu, że każdemu członkowi klubu PiS, który zagłosuje niezgodnie z rekomendacją klubu w sprawie tej ustawy będą groziły konsekwencje, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii. Szef klubu PiS dodał, że jeśli "sytuacja do tego zmusi" rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z koalicjantami. Wykluczył opcję rządu mniejszościowego. - Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami - sprecyzował.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Na coś się umówiliśmy"

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber pytany był w czwartkowym wydaniu "Kropki nad i" o ewentualne wcześniejsze wybory. - Taka ewentualność oczywiście zawsze istnieje - przyznał. - Zwłaszcza w sytuacji, jeżeli by się okazało, że część naszych partnerów nie ma zamiarów trwać w koalicji - dodał.

Schreiber pytany, czy odrzucenie przez część polityków z Solidarnej Polski czy Porozumienia ustawy o zwierzętach będzie rzeczywiście zapowiedzią szybszych wyborów, odparł, że na tę sytuację trzeba spojrzeć w szerszym kontekście.

- Jest tak, że na coś się umówiliśmy, kiedy tworzony był gabinet. Funkcjonujemy pięć lat, to całkiem dobra koalicja, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi. Startujemy z jakimś programem, celem działania. Jesteśmy wobec siebie lojalni i współpracujemy. To nie są różne komitety, tylko jeden komitet. W Sejmie tworzymy jeden klub parlamentarny. Ta wzajemna lojalność powinna być jeszcze większa - tłumaczył.

>> Gowin: nie sądzę, żeby przyspieszone wybory to było to, co w tej chwili jest Polsce potrzebne

Dopytywany co w przypadku braku tej lojalności, gość "Kropki nad i" stwierdził, że w tej chwili obserwuje się "zanik chęci ze strony partnerów" Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że teraz jest "dobry czas na refleksje".

Czy wcześniejsze wybory byłby słuszne? - Zawsze łatwo poznać głupca, to ten, komu się wydaje, że wie, jak zakończą się wybory. To zawsze jest ryzyko, zawsze jest niepewność - mówił Schreiber.

>> Partia Ziobry przeciwko ustawie o "bezkarności urzędników"

Autor:akw/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości