Polska

Rekonstrukcja rządu? Duda: To wszystko pudrowanie

Polska

Piotr Duda był gościem "Kropki nad i"
tvn24Piotr Duda był gościem "Kropki nad i"

Ten rząd powinien jak najszybciej podać się do dymisji - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Odnosząc się do złożonego przez PiS wniosku o wotum nieufności wobec gabinetu Tuska, stwierdził, że "popiera każde rozwiązania, które doprowadzą rząd do dymisji".

Duda mówiąc o zapowiadanej przez premiera na środę rekonstrukcji rządu, odparł: - To wszystko tzw. pudrowanie. Pewnych rzeczy przypudrować się nie da.

- Ten rząd, Sejm powinien przyjąć nową ordynację i podać się do dymisji - dodał.

Duda chwali Bieńkowską

Szeg "S" zaznaczał przy tym, że nie uważa, że w rządzie Donalda Tuska "wszyscy są źli". Szef "S" chwalił minister rozwoju regionalnego Elżbietę Bieńkowską. Stwierdził, że jego zdaniem, nie powinna ona zostać zdymisjonowana. - Sprawuje swoją funkcję dobrze - ocenił.

Mówiąc o zmianach w rządzie szef "S" ocenił, że Tusk nie ma prawa rozliczać Gowina "za to, że jest konserwatywny". - Gowin powinien rozliczać się przed swoim elektoratem. Jego wyborcy, znając jego poglądy, wiedzieli na kogo głosują - mówił.

Duda stwierdził wprost: - Ten rząd jest rządem antypracowniczym. Szef "S" powtórzył przy tym, że "rząd powinien jak najszybciej podać się do dymisji".

Gliński? "Nie znam dobrze"

Szef "S" nie chciał oceniać kandydatury kandydata PiS na premiera technicznego Piotra Glińskiego, tłumacząc, że go dobrze nie zna.

Zaznaczył jednak: - Popieram każde rozwiązania, które doprowadzą do tego, że ten rząd poda się do dymisji albo upadnie.

Autor: nsz//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości