TVN24 | Polska

Adam Andruszkiewicz trafił do kancelarii premiera

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji
Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji TVN24
wideo 2/20
TVN24Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji

Premier Mateusz Morawiecki powołał w środę dotychczasowego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Cyfryzacji. Z kolei były minister cyfryzacji Marek Zagórski od środy jest sekretarzem stanu w KPRM i pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie Rady Ministrów. Zmieniony rząd Mateusza Morawieckiego składa się z 14 ministerstw. W poprzedniej formie resortów było 20.

W wyniku rekonstrukcji rządu premier Morawiecki przejął obowiązki ministra cyfryzacji. Rzecznik rządu Piotr Mueller zaznaczył, że jest to rozwiązanie przejściowe, szef rządu będzie sprawował tę funkcję do zmiany ustawy o działach administracji rządowych. Rzecznik rządu poinformował też, że w tym tygodniu formalnie dojdzie do połączenia dotychczasowego Ministerstwa Cyfryzacji z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Przeszli do KPRM

Kancelaria premiera poinformowała w środę, że dotychczasowy minister cyfryzacji Marek Zagórski od środy pełni funkcję sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Ministerstwo Cyfryzacji przekazało z kolei, że szef rządu na stanowisko sekretarza stanu w KPRM powołał także dotychczasowego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Jak dodano, będzie on kontynuował swoje dotychczasowe działania prowadzone w resorcie cyfryzacji.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Adam Andruszkiewicz od 2015 roku zasiada w ławach sejmowych. Wcześniej działał w skrajnie prawicowych organizacjach, był między innymi prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Od 2018 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Na to stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: KIM JEST ADAM ANDRUSZKIEWICZ? >>>

Autor:js/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości