Polska

Reklama "Na kolana psie!" do prokuratury

Polska

Reklama, która ukazała się w "Info Magazine Skateboard"Taka reklama namawia do zakupu skejtowskich ciuchów

Policja zamierza złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów reklamy firmy produkującej ubrania. Na plakacie nastoletni skejt mierzy z pistoletu do klęczącego przed nim policjanta i mówi "Na kolana psie!". Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Sokołowski powiedział TVN24, że chodzi o nawoływanie do popełnienia przestępstwa i naruszenie autorytetu państwa i policji.

Jeszcze w weekend minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski sprzeciwiał się kierowaniu sprawy do sądu. - Ja bym był niezwykle ostrożny z penalizacją jakichś form reklamy (...) wkraczanie w tak delikatny obszar, jak reklama, żeby regulować to prawem, jest sprawą niezwykle subtelną - mówił na antenie TVN24.

Jednak po naradzie u Komendanta Głównego Policji, funkcjonariusze postanowi skierować sprawę do prokuratury - poinformował TVN24 Sokołowski. Zawiadomienie zostanie złożone być może jeszcze dziś, zależnie od tego ile potrwa analiza reklamy przez policyjnych prawników.

Taki pomysł drzemie w głowach nastolatków?

Reklama szczecińskiej firmy projektującej i sprzedającej skejtowskie ubrania ukazała się w styczniowo-lutowym "Info Magazine Skateboard". Na plakacie mężczyzna w policyjnym mundurze klęczy przed nastoletnim chłopakiem, który celuje z pistoletu w jego głowę. Nastolatek mówi "Na kolana psie!"

Twórca reklamy i współwłaściciel firmy tłumaczył na łamach "Gazety Wyborczej" - Taki pomysł drzemie w głowie każdego deskorolkowicza. Chłopcy nie lubią policjantów i ochroniarzy, którzy wyganiają ich z miejsc, gdzie chcieliby sobie pojeździć na desce. (...) Może to komunikat dosadny, ale to żarty.

Źródło: TVN24, "Gazeta Wyborcza", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reklama, która ukazała się w "Info Magazine Skateboard"

Pozostałe wiadomości