Polska

Rano historia, po południu chemia

Polska

TVN24Historia i chemia należą do kategorii przedmiotów dodatkowych

Od godziny 9 maturzyści piszą egzamin maturalny z historii. Po południu maturę pisać będą ci, którzy wybrali jako przedmiot dodatkowy chemię.

- Wszystko przebiega zgodnie z procedurami. Nie zanotowaliśmy żadnych sygnałów o zakłóceniach w rozpoczynającym się właśnie egzaminie maturalnym z historii - powiedział w środę rano Tadeusz Misiek, p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Do wyboru, do koloru

Historia i chemia należą do grupy przedmiotów do wyboru. W grupie tej są także: biologia, fizyka z astronomią, geografia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna oraz język kaszubski.

Egzamin z przedmiotu do wyboru abiturient zdaje tylko na jednym wybranym przez siebie poziomie: podstawowym lub rozszerzonym.

26 tys. historyków i 44 tys. chemików

Chęć zdawania egzaminu z historii zadeklarowało około 26 tys. maturzystów. Więcej niż połowa z nich - blisko 14 tys. - zdaje egzamin na poziomie rozszerzonym; reszta - na poziomie podstawowym.

Egzamin z chemii rozpocznie się o godz. 14. Chęć zdawania egzaminu z tego przedmiotu zadeklarowało 44 tys. abiturientów. Zdecydowana większość z nich - 36 tys. - chce go zdawać na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy z historii i chemii na poziomie podstawowym potrwają po 120 minut; na poziomie rozszerzonym: z historii - 180 minut, z chemii - 150 minut.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości