Polska

Ranną dziewczynkę zabrał helikopter

Polska

TVN24Helikopter zabrał ranną dziewczynkę

Choć właśnie dzisiaj Dzień obchodzimy Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, to na naszych szosach wcale nie jest bezpieczniej. Do popołudnia doszło już do wielu wypadków w całym kraju. W jednym z nich rannych została dwójka dzieci.

Na krajowej "trójce" koło Zimnej Brzeźnicy na Ziemi Lubuskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. - Ucierpiały cztery osoby - dwie kobiety i dwójka dzieci: 7-letni chłopiec i 12-letnia dziewczynka - poinformował TVN24 Waldemar Kasperowicz ze straży pożarnej w Żaganiu.

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Nowej Soli, 12-letnia dziewczynka natomiast musiała być przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki w Zielonej Górze.

Jak mówił Kasperowicz, ze wstępnych informacji wynika, że do wypadku doszło, kiedy kierowca jednego z samochodów wymusił pierwszeństwo podczas skrętu. Wtedy uderzyło w niego nadjeżdżające z naprzeciwka auto. Okoliczności zdarzenia bada teraz policja.

Dzień ofiar

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims) – przez szereg lat znany jako Europejski Dzień Pamięci – zainicjowany został przez angielską organizację RoadPeace w 1993 r.

W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako corocznego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24