Polska

Prezydent i nowi liderzy na czele rankingu zaufania

Polska

Pierwsze weto prezydenta. Duda zawetował ustawę o uzgodnieniu płci
tvn24Prezydent po raz kolejny na czele rankingu zaufania

Andrzej Duda liderem rankingu zaufania wśród polityków - tak wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Urzędującemu prezydentowi ufa 38 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, a na trzecim - Ryszard Petru.

Jak wynika z sondażu, Polacy najbardziej ufają prezydentowi Andrzejowi Dudzie - zadeklarowało tak w sumie 38 proc. badanych.

Za prezydentem na kolejnych miejscach w rankingu zaufania znaleźli się liderzy dwóch nowych formacji politycznych: Paweł Kukiz (ufa mu 33 proc. uczestników badania) i Ryszard Petru (32 proc.).

Lewica zamyka ranking zaufania

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do premier Beaty Szydło, której ufa 30 proc. pytanych. Niewiele mniej, bo 29 proc., ufa byłemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Na szóstym miejscu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński z zaufaniem na poziomie 23 proc.

Dwa kolejne miejsca - siódme i ósme - należą do polityków Platformy Obywatelskiej: byłej premier Ewy Kopacz oraz byłego szefa MSZ Grzegorza Schetyny (obojgu ufa po 21 proc. badanych). Tuż za nimi - obecny prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (19 proc.) oraz politycy lewicy: Adrian Zandberg z partii Razem (13 proc.) i były premier Leszek Miller (11 proc.).

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowała 3 grudnia tego roku pracownia Millward Brown na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród osób powyżej 18 roku życia. W badaniu wzięły udział 1002 osoby. Każdy z pytanych wyrażał swoją opinię o każdym z uwzględnionych w sondażu polityków.

Autor: ts//rzw / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości