Skurkiewicz przegrał w sądzie i w wyborach. Witkowski prezydentem Radomia

Polska

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych tvn24
wideo 2/35

Radosław Witkowski został wybrany na drugą kadencję na prezydenta Radomia, uzyskując 53,83 proc. głosów - podała miejska komisja wyborcza. Pokonał kandydata PiS Wojciecha Skurkiewicza, który uzyskał 46,17 procent poparcia.

Oficjalne wyniki wyborów prezydenta Radomia podał wiceprzewodniczący miejskiej komisji wyborczej Piotr Wójcik. Witkowski uzyskał 46 650 głosów (53,83 proc.), a Skurkiewicz - 40 013 głosów. (46,17 proc.). Frekwencja wyniosła 52,95 proc.

Witkowski w tegorocznych wyborach stratował pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian", w skład którego weszli przedstawiciele PO, Nowoczesnej, SLD i innych radomskich środowisk.

Sądowa batalia na korzyść Witkowskiego

Wojciech Skurkiewicz przed przegraną w wyborach poległ również na sali sądowej. Podczas rozmowy Radia Rekord i Telewizji Dami kandydat z ramienia PiS stwierdził, że za prezydentury Witkowskiego żadna inwestycja nie zakończyła się w terminie.

Na rozprawie Witkowski przedstawił kilkadziesiąt inwestycji, które rozpoczęły się i zakończyły w terminie za jego kadencji.

Sąd po rozpoznaniu sprawy uznał, iż Wojciech Skurkiewicz dopuścił się podania informacji nieprawdziwej i nakazał sprostowanie swoich słów.

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Radomiu

Zwycięstwo kandydata Platformy Obywatelskiej

W 2014 r. Witkowski - jako kandydat Platformy Obywatelskiej - wygrał wybory z rządzącym Radomiem przez dwie kadencje Andrzejem Kosztowniakiem z PiS. Witkowski zdobył wówczas 32 805 głosów (52 proc.), a Kosztowniak - 30 275 głosów (48 proc.).

44-letni Witkowski pochodzi z Radomia. Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat prowadził własną firmę. Od 2003 r. jest w Platformie Obywatelskiej. W 2006 r. został radnym rady miejskiej, następnie przez dwie kadencje Sejmu VI i VII był posłem PO (2007-2014). Jest żonaty, ma dwóch synów.

Autor: asty//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Piotr Polak