Polska

"Panie Przemku, gwarantuję, że Cimoszewicz z Unii nas nie wyprowadzi"

Polska

[object Object]
Radosław Sikorski na konwencji Koalicji Europejskiejtvn24
wideo 2/35

Panie Przemku, ostatecznym zwycięstwem nad komunizmem jest wpływowe polskie członkostwo w Unii Europejskiej. Ja panu gwarantuję, że (Włodzimierz) Cimoszewicz, który nas do Unii wprowadzał, z Unii nas nie wyprowadzi - mówił były szef MSZ i były marszałek Sejmu Radosław Sikorski na konwencji Koalicji Europejskiej w Warszawie. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, jakie padło podczas jednego z jego spotkań wyborczych.

Radosław Sikorski, kandydujący do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskiem, relacjonował podczas konwencji jedno ze swoich spotkań wyborczych.

Jak mówił, w zeszłym tygodniu w Paterku w powiecie nakielskim "pan Przemek" spytał go, jak on, weteran z Afganistanu i twórca "strefy zdekomunizowanej", może stać na wspólnym podium z Leszkiem Millerem i Włodzimierzem Cimoszewiczem.

- Panie Przemku, ostatecznym zwycięstwem nad komunizmem jest wpływowe polskie członkostwo w Unii Europejskiej. Ja panu gwarantuję, że Cimoszewicz, który nas do Unii wprowadzał, z Unii nas nie wyprowadzi. A co do prezesa (Jarosława) Kaczyńskiego. Czy może mieć pan pewność, że przez zacietrzewienie albo głupotę tego nie zrobi? - powiedział Sikorski.

W sobotę w Warszawie odbyła się pierwsza wspólna konwencja Koalicji Europejskiej, którą współtworzą Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna oraz Zieloni.

Zobacz wystąpienie szefa PO Grzegorza Schetyny oraz liderów pozostałych partii.

Autor: js//plw//kwoj / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości