"Takiego ministra trzeba odwołać. Każdy moment jest na to dobry"

TVN24 | Polska

Autor:
kb//now
Źródło:
TVN24
Sikorski o Ziobrze: Takiego ministra trzeba odwołać. Każdy moment jest na to dobryTVN24
wideo 2/35
TVN24Sikorski o Ziobrze: Takiego ministra trzeba odwołać. Każdy moment jest na to dobry

Minister Ziobro nie potrafi zamknąć śledztwa smoleńskiego, mimo że wszyscy wiemy, jaki ma z tym problem. Musieliby przyznać, że nie było zamachu. Toleruje faszystów, a śledztwa ukierunkowuje przeciwko opozycji - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 europoseł PO Radosław Sikorski. - Takiego ministra trzeba odwołać. Każdy moment jest na to dobry - zaznaczył, odnosząc się do wniosku Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry.

W czwartek w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie przez kilka godzin rozmawiali przedstawiciele kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Nadal nie ma oficjalnych rozstrzygnięć co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy i kształtu rządu. Dzień wcześniej liderzy PiS i Solidarnej Polski - Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro - rozmawiali w cztery oczy. Jednym z ustaleń spotkania miało być wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu jako szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa nadzorującego trzy ministerstwa: sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony.

Spór w Zjednoczonej Prawicy spowodował, że Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Budka: KO składa wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa ZiobryTVN24

"Porażający obraz"

W "Jeden na jeden" były szef MSZ, europoseł PO Radosław Sikorski powiedział, że "takiego ministra trzeba odwołać". - Każdy moment jest na to dobry - zaznaczył.

- Minister Ziobro nie potrafi zamknąć śledztwa smoleńskiego, mimo że wszyscy wiemy, jaki ma z tym problem. Musieliby przyznać, że nie było zamachu. Toleruje faszystów, a śledztwa ukierunkowuje przeciwko opozycji - skomentował gość TVN24.

W tym kontekście powiedział, odnosząc się do reportażu Superwizjera "Pokuta agenta Tomka", że jest to "porażający obraz używania służb, prokuratury do nękania wybiórczo opozycji, a pobłażania swoim".

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "SUPERWIZJERA" >>>

Tomasz Kaczmarek, były agent CBA, w styczniowym reportażu "Superwizjera", po raz pierwszy zdradził kulisy operacji sprzed ponad 10 lat w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich.

W sobotę premierę miała kolejna odsłona reportażu pod tytułem "Pokuta agenta Tomka". Dziennikarze "Superwizjera" Maciej Duda i Łukasz Ruciński byli świadkami pierwszego spotkania po latach Tomasza Kaczmarka, najsłynniejszego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Bogusława Seredyńskiego, kiedyś prezesa Wydawnictw Techniczno-Naukowych, wobec którego agent prowadził nielegalną operację. Były agent dziś twierdzi, że w czasach, gdy pracował w CBA, "pewną ideologią i łamaniem charakterów i umysłów poprzez politykę namówiono część ludzi, by łamać innych na potrzeby polityczne".

"Minister Ziobro stronniczo kieruje prokuraturą"

Sikorski odniósł się także do słów Donalda Tuska, który przekazał radę opozycji. - Jeśli twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to nie przeszkadzaj mu, nie wtrącaj się - powiedział.

- Zgadzam się z tą radą. Ale uważam, że minister Ziobro stronniczo kieruje prokuraturą, wobec czego powinien zostać odwołany - odpowiedział Sikorski.

Donald Tusk o kryzysie w Zjednoczonej PrawicyTVN24

Autor:kb//now

Źródło: TVN24