TVN24 | Polska

Sześciu zatrzymanych, w tym dwóch z ranami postrzałowymi. Śledztwo prokuratury

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Sześć osób zostało zatrzymanych
Sześć osób zostało zatrzymanych TVN24 Łódź
wideo 2/2
TVN24 ŁódźSześć osób zostało zatrzymanych

W gmachu radomszczańskiej policji (woj. łódzkie) przesłuchanych ma zostać sześciu mężczyzn, którzy - według ustaleń mundurowych - brali udział w bójce, podczas której padły strzały z broni czarnoprochowej. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, dwie osoby mają rany postrzałowe. Zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako bójka z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Policja przekazuje, że zatrzymani mają od 20 do 42 lat i byli dobrze znani służbom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 19 na ulicy Przedborskiej w Radomsku. Policja przekazywała, że doszło wtedy do starcia dwóch zantagonizowanych grup, których uczestnicy byli wcześniej dobrze znani policji.

- W poniedziałek sześciu zatrzymanych ma zostać przesłuchanych przez prokuratora w gmachu radomszczańskiej policji - przekazuje Piotr Borowski, reporter TVN24 zajmujący się sprawą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W siedzibie komendy powiatowej w Radomsku przebywa już czterech mężczyzn, którzy trafili do policyjnej izby zatrzymań.

- Dowiezionych ze szpitala ma być też dwóch mężczyzn, którzy mieli rany postrzałowe. Na szczęście, były one na tyle niegroźne, że mogą oni, zdaniem lekarzy, uczestniczyć w zaplanowanych na dziś czynnościach - mówi Borowski.

Broń znaleziona przez policjęłódzka policja

Zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane przez policję jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Polski kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do ośmiu lat więzienia.

Zaatakowani w sobotni wieczór

Policja przekazuje, że do dwóch mężczyzn stojących na ulicy Przedborskiej podjechał samochód, z którego wysiadły cztery osoby. Uczestnicy zdarzenia szybko przeszli od sprzeczki słownej do rękoczynów. Padły też strzały z broni czarnoprochowej, które raniły nogi dwóch zaatakowanych mężczyzn. Trafili oni potem do szpitali w Łodzi i Radomsku.

Przedmioty znalezione przez policję, które mają należeć do zatrzymanych mężczyznłódzka policja

Wezwana na miejsce policja skupiła się na dotarciu do pozostałych uczestników bójki. W czasie policyjnych działań zabezpieczono między innymi kije bejsbolowe oraz broń czarnoprochową, która - jak przekazali funkcjonariusze - najpewniej została użyta w czasie zdarzenia. Mundurowi znaleźli ją schowaną w toalecie.

- Ustaliliśmy tożsamość wszystkich uczestników. Mają od 20 do 42 lat i byli dobrze znani policji za wcześniejsze konflikty z prawem - przekazuje mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Piotr Borowski dowiedział się nieoficjalnie, że zaatakowani mężczyźni poróżnili się z resztą grupy około dwóch lat temu.

- Policja podejrzewa, że w sobotę doszło do próby siłowego wyrównania rachunków - relacjonuje Borowski.

Wieczorna strzelanina w RadomskuTVN24
Do zdarzenia doszło na ulicy Przedborskiej w Radomsku

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Pozostałe wiadomości