TVN24 | Polska

Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa ekspedientki, zatrzymali go we Francji

TVN24 | Polska

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź/PAP
Radom: Pobił 50-latkę prowadzącą sklepTVN 24
wideo 2/3
TVN 24Radom: Pobił 50-latkę prowadzącą sklep

Ma 38 lat i od września 2020 roku był ścigany za usiłowanie zabójstwa 40-letniej ekspedientki z Radomia. Zaatakował, bo - jak ustaliła policja - sprzedawczyni nie chciała go obsłużyć po zamknięciu sklepu. Po zdarzeniu podejrzany uciekł z kraju. Wpadł w trakcie przekraczania granicy francusko-hiszpańskiej.

O zatrzymaniu poinformował inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji. Przekazał, że poszukiwanego ujęli francuscy policjanci na podstawie europejskiego nakazu aresztowania w nocy 17 kwietnia. Ciarka mówi, że Polak próbował wtedy przekroczyć granicę francusko-hiszpańską.

- 12 maja w Marsylii mężczyzna został przekazany polskim policjantom, a następnego dnia trafił do aresztu - przekazuje rzecznik policji. 

Zatrzymany Polak został 12 maja sprowadzony do kraju. Następnego dnia mężczyzna trafił do aresztu, na który już w ubiegłym roku - zaocznie - zgodził się Sąd Okręgowy w Radomiu.

Ucieczka za granicę

Zatrzymany 38-latek jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa ekspedientki jednego ze sklepów w Radomiu. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 roku. Przed jednym z osiedlowych sklepów trzech mężczyzn zaatakowało pracownicę oraz jej syna. Podinspektor Katarzyna Kucharska z policji w Radomiu przypomina, że powodem agresji było to, że kobieta po zamknięciu sklepu nie chciała ich obsłużyć. Moment napaści widać na nagraniu z kamer.

- Dwóch napastników radomscy policjanci zatrzymali już następnego dnia. Przedstawiono im zarzut udziału w pobiciu i aresztowano na trzy miesiące - mówi policjantka.

Na wolności pozostawał jednak najbardziej agresywny z mężczyzn: ten, który bił, kopał po głowie i rzucał drewnianą paletą w ekspedientkę. Podinsp. Kucharska wskazała, że prokuratura Radom-Wschód wydała wówczas postanowienie o przedstawieniu zarzutów mężczyźnie, a Sąd Okręgowy w Radomiu wydał decyzję o poszukiwaniu w trybie europejskiego nakazu aresztowania.

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego, wspierani przez oficera kontaktowego z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, ustalili, że mężczyzna może próbować opuścić strefę Schengen, dlatego wnioskowali o wystosowanie za poszukiwanym czerwonej noty, którą wydała Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

Google

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Źródło zdjęcia głównego: monitoring