Polska

Pytanie o liczenie głosów. Kaczyński odpowiada inaczej niż marszałek

Polska

[object Object]
Kaczyński skomentował zamieszanie ws. głosowania na Sali Kolumnowej tvn24
wideo 2/22

- Tych posłów nie było na sali. Zostali wyznaczeni jako sekretarze, ale nie przyszli, wobec tego wyznaczono innych - powiedział o Elżbiecie Borowskiej z ruchu Kukiz'15 i Krystianie Jarubasie z PSL Jarosław Kaczyński, odnosząc się do ich wcześniejszych wypowiedzi. Posłowie powiedzieli, że nie liczyli głosów w Sali Kolumnowej w nocy 16 grudnia, gdy przyjmowano m.in. ustawę budżetową.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w czwartkowe popołudnie do kwestii zamieszania wokół liczenia głosów w Sali Kolumnowej 16 grudnia w Sejmie.

Po deklaracjach posłanki Elżbiety Borowskiej i posła Krystiana Jarubasa dot. tego, że nie liczyli wtedy głosów, ponieważ nie było ich w sali, najpierw wypowiedział się marszałek Sejmu, a następnie Jarosław Kaczyński.

Marek Kuchciński stwierdził, że w związku z nieobecnością Borowskiej i Jarubasa głosy liczyło osiem, a nie dziesięć osób, jak wskazuje stenogram z posiedzenia.

Prezes PiS powiedział tymczasem, że wobec braku dwóch sekretarzy wyznaczonych do liczenia głosów, w ich miejsce wyznaczono nowych. - Nikt tutaj niczego nie fałszował. Nie szukajcie dziury w całym - mówił Kaczyński.

Tymczasem w czwartek po południu wpis marszałka Kuchcińskiego mówiący o liczeniu głosów w Sali Kolumnowej zniknął z Twittera.

Tweet Marszałka Sejmu zamieszczony, a następnie usunięty w czwartek po południu

Autor: KB/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości