TVN24 | Polska

Woda wdarła się do piwnic szpitala. Musieli pomóc strażacy

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
tvn24.pl
Woda zalała piwnice szpitala w PuszczykowieTVN24
wideo 2/4
TVN24Woda zalała piwnice szpitala w Puszczykowie

Ulewa, która przeszła nad Wielkopolską, doprowadziła do podtopienia piwnic szpitala w Puszczykowie pod Poznaniem. Pacjenci są bezpieczni. Pomogli strażacy, którzy wypompowali wodę i zabezpieczyli dostęp do prądu dzięki agregatom.

W poniedziałek po południu nad Polską przechodzą gwałtowne burze i ulewy. Szczególnie trudna sytuacja jest w Wielkopolsce. Strażacy z Poznania w ciągu dwóch godzin dostali ponad 1200 zgłoszeń o wymaganej asyście straży pożarnej.

Podtopione piwnice szpitala

W Puszczykowie, miejscowości położonej kilkanaście kilometrów na południe od Poznania, strażacy musieli usuwać skutki podtopienia piwnic tamtejszego szpitala. Straż pożarna przyjechała nie tylko z pompami, ale też z agregatami, by w razie potrzeby dostarczyć elektryczność. Zdjęcia z akcji opublikowała Ochotnicza Straż Pożarna z Mosiny.

BURZE WĘDRUJĄ NAD POLSKĄ. ŚLEDŹ AKTUALNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ >>>

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Akcja strażaków w szpitalu w Puszczykowie OSP Mosina

Reporter TVN24 poinformował, że pacjenci szpitala są bezpieczni, a pojawiające się w mediach informacje o ewakuacji są nieprawdziwe. Dodał, że wiele placówek medycznych w Wielkopolsce ma problem z podtopieniem, ale nie ma informacji o żadnym zagrożeniu dla pacjentów.

Akcja strażaków w szpitalu w Puszczykowie OSP Mosina

Autor:ads//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego:  OSP Mosina