Polska

PSL wyklucza koalicję z PiS. "Z terrorystami politycznymi się nie rozmawia"

Polska

PSL wyklucza koalicję z PiS
PSL wyklucza koalicję z PiStvn24
wideo 2/22

Jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy w sejmikach - zadeklarował w sobotę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Z kolei eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski podkreślił, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie będzie rozmawiało "z gangsterami politycznymi".

Dworczyk pytany był w sobotę w radiowej Trójce o to, jak wyglądają rozmowy koalicyjne w sejmikach.

PiS szuka koalicjanta

- Te rozmowy toczą się na wszystkich szczeblach samorządu. Jesteśmy zainteresowani tym, żeby realizować program PiS, program, który, chyba jako jedyna formacja polityczna, tak dokładnie przedstawiliśmy w tej kampanii. I w tej chwili szukamy tych samorządowców, tych formacji politycznych, tych ugrupowań, które są zainteresowani współpracą - odpowiedział Dworczyk. Jak zaznaczył, "jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy". - I ze smutkiem słucham takich wypowiedzi jak pana prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który mówi, że żadnych rozmów (nie będzie - red.), chce wykluczyć w ogóle z życia politycznego PiS - podkreślił Dworczyk.

W jego ocenie świadczy to o tym, że PSL nie kieruje się dobrem społeczności lokalnych, tylko "jakimiś uprzedzeniami i takimi stricte politycznymi przesłankami".

- My chcemy rozmawiać o programie i wierzę, że uda nam się w wielu miejscach wypracować porozumienie - dodał szef kancelarii premiera.

Kalinowski do PiS: bójcie się

Z kolei Jarosław Kalinowski (PSL) zapytany, czy jest pewien, że nikt z jego ugrupowania nie wyłamie się, jeśli chodzi o koalicję z PiS, odparł: - Prezes Kosiniak-Kamysz powiedział, że z gangsterami, czy z terrorystami politycznymi się nie rozmawia. Wyraził to najkrócej jak można wyrazić.

Zdaniem Kalinowskiego z ludźmi, którzy "wciągają Polskę w otchłań europejską, taki lucyfer Kaczyński to robi z pomocnikami, z ludźmi, którzy są przeciwko samorządom, którzy stosuję metody, które przekraczają wszelkie granice" nie wchodzi się w koalicje.

- Bójcie się, bo te wyniki pokazały, że za rok jest wszelkie prawdopodobieństwo, że będziecie się żegnać z władzą w rządzie - podkreślił Kalinowski.

PSL wyklucza koalicję z PiS

W środę odbyło się spotkanie Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL w sprawie wyborów samorządowych. Po spotkaniu marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oświadczył, że PSL nie wejdzie w koalicję z PiS w sejmikach wojewódzkich i że jest to jednolity głos dla całego stronnictwa.

Autor: momo//plw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości