TVN24 | Polska

Kosiniak-Kamysz: Dziś nie ma podziału na Polskę wschodnią i zachodnią. Jest równie zły i niebezpieczny podział

TVN24 | Polska

Autor:
ft\mtom
Źródło:
TVN24
Kosiniak-Kamysz: naszym celem jest wyrównywanie szans
Kosiniak-Kamysz: naszym celem jest wyrównywanie szansTVN24
wideo 2/5
TVN24Kosiniak-Kamysz: naszym celem jest wyrównywanie szans

Mamy plan, jak pokonać inflację, jak wyjść z kryzysu gospodarczego, jak docenić ludzi aktywnych, ciężko pracujących - przekonywał w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, inaugurując akcję #MamyPlan. - Działamy w myśl zasady "bez pracy nie ma kołaczy" - dodał.

- Naszym celem jest wyrównywanie szans. Godna jakość życia. To, żeby praca się opłacała, bo dzisiaj mam ogromne poczucie, że praca nie opłaca się w Polsce, że bardziej doceniani są ci, co leżą na kanapie do góry brzuchem niż ci, co codziennie zasuwają. Jeżeli inflacja wyprzedza wzrost wynagrodzeń, to znaczy, że praca się przestaje opłacać - mówił lider PSL, który w sobotę odwiedził gminę Pałecznica w Małopolsce.

Jak mówił, jego ugrupowanie ma plan, "jak pokonać inflację, jak wyjść z kryzysu gospodarczego, jak docenić ludzi aktywnych, ciężko pracujących". - Działamy w myśl zasady "bez pracy nie ma kołaczy" - dodał.

- Naszym strategicznym celem jest pokonanie bariery, która w ostatnich latach wytworzyła się w niewiarygodny sposób. Dziś nie ma podziału Polski na Polskę wschodnią i zachodnią. Bogu dzięki ten podział został zatarty. (…) Ale dzisiaj jest równie zły i niebezpieczny podział w Polsce – na wielkie metropolie (…) i na mniejsze miejscowości, im dalej oddalone od metropolii, tym w trudniejszej sytuacji - powiedział.

Wymieniał, że "te nierówności to dyskryminacja komunikacyjna, medyczna, edukacyjna czy kulturowa". - Ale również gospodarcza, bo nie ma inwestycji. (…) Celem zasadniczym jest program dla Polski lokalnej, wyrównanie szans, dobra jakoś życia i opłacalna praca - powtórzył.

- Rządzący zupełnie oderwali się od rzeczywistości, nie rozwiązują problemów, a co gorsze, stali się jednym z najważniejszych problemów w Polsce - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości