PSL radzi nad współpracą z PJN


Dziś w warszawskiej siedzibie partii zbierze się Rada Naczelna PSL. Ludowcy mają omówić wyniki budżetowego szczytu UE oraz kwestię rozmów Stronnictwa z PJN. Na godz. 11 planowane jest wystąpienie prezesa PSL Janusza Piechocińskiego.

Wiceszef Rady Naczelnej PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że Piechociński odniesie się do sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju, a także przedstawi wyniki rozmów PSL z partią Polska Jest Najważniejsza.

Zapowiedział też, że podczas obrad minister rolnictwa Stanisław Kalemba oraz europoseł, przewodniczący Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski przekażą relacje z unijnego szczytu w Brukseli, który odbył się na początku lutego.

Razem do Parlamentu Europejskiego?

Budżet UE na lata 2014-20 jest mniejszy od poprzedniego, ale Polska ma dostać więcej środków: 105,8 mld euro (441 mld zł), z czego 72,9 mld (303,6 mld zł) na politykę spójności. Na polskie rolnictwo przeznaczonych zostało 28,5 mld euro (118,8 mld zł).

Chęć współpracy z PJN Piechociński zadeklarował na początku stycznia. Jak mówił, chciałby stworzyć ofertę politycznego, społecznego, gospodarczego centrum na wybory europejskie w 2014 roku. Lider PSL rozmawiał z prezesem PJN Pawłem Kowalem na temat współpracy obu formacji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Autor: bor/ / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości