Przyszedł z Rosji pieszo pokonując 4 tys. km, bo "lubi nasz kraj"

TVN24

tvn24Cudzoziemiec został zatrzymany

Na komendę policji w Ostródzie zgłosił się 19-letni mieszkaniec Federacji Rosyjskiej nielegalnie przebywający w Polsce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł trafić na teren RP pokonując pieszo nawet 4 tys. km ze swojej rodzinnej miejscowości pod Uralem.

W sobotę wieczorem do komendy policji w Ostródzie przyszedł młody mężczyzna, który oznajmił, że od trzech dni nielegalnie przebywa na terytorium Polski.

- 19-letni mieszkaniec Federacji Rosyjskiej nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do pobytu w kraju - poinformował mł. asp. Janusz Karczewski, oficer prasowy KPP w Ostródzie.

Jak ustalono, 19-latek po Polsce podróżował pieszo. W Ostródzie zatrzymał się w drodze z Warszawy do Gdańska. Policjantom powiedział, że "nie ma już pieniędzy i jest zmęczony, choć bardzo chciałby zostać w Polsce, bo lubi nasz kraj".

19-latek zostanie wydalony z Polski

Policjanci potwierdzili, że cudzoziemiec przebywa na terenie Polski nielegalnie, dlatego został zatrzymany. Obecnie trwa przygotowywanie przez Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie decyzji o wszczęciu postępowania i wydaleniu mężczyzny z kraju.

Autor: zś/iga / Źródło: tvn24