Polska

PRZYSPIESZONE WYBORY WYDARZENIEM 2007 ROKU

Polska

Aktualizacja:
PAPWyborcy w 2007 r. zdecydowali o zmianie rządzących. Donald Tusk tryumfował.

To przedterminowe wybory parlamentarne i zmiana rządu są, według Was, najważniejszym wydarzeniem 2007 roku. Podium polityka dzieli ze sportem. Na miejscu drugim - przyznanie Polsce organizacji Euro2012, a na trzecim - awans naszych piłkarzy do Euro2008.

W naszej sondzie głosy oddało ponad 26 tys. internautów TVN24.pl

Spośród 16 zaproponowanych przez portal tvn24.pl wydarzeń, które zapadły Polakom w pamięć, internauci zdecydowanie wybrali te trzy. Wybory otrzymały aż 55 proc. głosów (przy oddanych ponad 26 tys.), organizacja przez nasz kraj Euro2012 zasłużyła na 17 proc. głosów, a awans do Euro2008 - na 13 proc.

Pozostałe wydarzenia - w tym budząca polityczne emocje sprawy samobójczej śmierci Barbary Blidy, czy zatrzymanie byłej posłanki PO Beaty Sawickiej otrzymały głosy na poziomie błędu statystycznego (1-2 proc.). Podobnie rzecz się ma z Białym Szkwałem na mazurskich jeziorach, walką o odcinek obwodnicy Augustowa, przebiegający przez Dolinę Rospudy, czy podpisany w grudniu Traktat Reformujący Unii Europejskiej, zwany Traktatem Lizbońskim.

Schengen, dowód babci i tajemnicza choroba Okazuje się, że internautom zabrakło jednak na liście jeszcze kilku ważnych - ich zdaniem - wydarzeń. Na forum dyskusyjnym tvn24.pl zupełnie serio wymieniali np. wejście Polski do strefy Schengen:

"Przeglądałem listę i zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że nie ma według mnie najważniejszego wydarzenia tego roku - Wejście Polski do strefy Schengen. Stajemy się coraz bardziej integralną częścią Europy i to się nie zmieni - a rząd co jakiś czas się zmienia, kolejne afery są nagłaśnianie... a Schengen... toż to super ważne!" - pisze"rukasu".

A nieco mniej serio wskazywali np.: "Zabranie babci dowodu osobistego. Wyraz chamstwa roku polskiego młodego pokolenia." ("gastro"), czy też "Choroba filipińska. Odkrycie nikomu nie znanego na świecie przypadku chorobowego (...)" ("berak"). Choć o tym wspominamy w wydarzeniu w Politycznym powrocie i odwrocie Aleksandra Kwaśniewskiego
Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP