Przychodzi Szyszko do Błaszczaka: "To jest taka córka leśniczego…"

Polska

Przed posiedzeniem rządu Szyszko wręczył Błaszczakowi tajemniczą kopertętvn24
wideo 2/3

Przed posiedzeniem rządu minister ochrony środowiska Jan Szyszko wręczył szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi kopertę. - To jest taka córka leśniczego - tłumaczył Szyszko.

Nietypową sytuację kamery zarejestrowały we wtorek, przed rozpoczęciem posiedzenia rządu, gdzie zajmowano się projektem zmian w ustawie o Agencji Rynku Rolnego. Dotyczy on nowego programu dostarczania owoców, warzyw i mleka do szkół. Ministrowie rozpatrywali też projekt noweli ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania członków gabinetu premier Beaty Szydło minister środowiska Jan Szyszko podszedł do szefa MSWiA i wręczył mu otwartą kopertę.

- To jest taka córka leśniczego - powiedział.

Błaszczak odpowiedział mu, że zdarzenie jest rejestrowane przez kamerę jednej z telewizji.

- Proszę pana, ona prosiła, żebym panu to przekazał - kontynuował Szyszko. - Niech pan to przeczyta, dobrze?- zwrócił się raz jeszcze do Błaszczaka.

- Dobrze - odpowiedział minister spraw wewnętrznych.

Zwróciliśmy się do resortów środowiska oraz spraw wewnętrznych i administracji z prośbą o ujawnienie zawartości koperty przekazanej Błaszczakowi przez Szyszkę, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Komentarze w internecie

Sytuacja spotkała się z reakcją internautów.

"Panie Szyszko! Nie tylko córka leśniczego potrzebuje wsparcia! Dacie radę?" - napisał jeden z internautów.

Reakcja posłanki

Do sprawy odniosła się na jednym z portali społecznościowych posłanka PO Agnieszka Pomaska. Poinformowała, że zwróci się do szefa MSWiA z wnioskiem o udostępnienie zawartości listu zgodnie z prawem o dostępie do informacji publicznej:

"W związku z dwuznacznością sytuacji i miejscem przekazania koperty, zwrócę się do Ministra Błaszczaka z wnioskiem o udostępnienie zawartości listu zgodnie z prawem o dostępie do informacji publicznej" - zaznaczyła.

MSWiA komentuje

We wtorek wieczorem kwestię tajemniczej koperty skomentowało na Twitterze MSWiA.

"Minister Błaszczak zwrócił korespondencję otrzymaną dziś od ministra Jana Szyszki. Minister Błaszczak poinformował ministra środowiska, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej. Jeżeli sprawa, którą przekazywał dziś minister środowiska leży w kompetencjach szefa MSWiA, wówczas minister Błaszczak chętnie się z nią zapozna, kiedy zostanie mu ona przekazana formalną drogą służbową" - napisano.

Autor: mw/sk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24