Polska

„Przez Palikota będzie niska frekwencja”

Polska

Spór o Palikota
TVN24Spór o Palikota

Dzień bez Janusza Palikota dniem straconym – po spocie PiS kontrowersyjny poseł PO znów bryluje w mediach. – On jest twarzą PO i swoimi cyrkami zniechęca ludzi do polityki – grzmiał Ryszard Czarnecki (PiS). – Palikot jest raczej ekscentrykiem w Platformie – bronił go Stefan Niesiołowski.

PiS w najnowszym spocie przypomniał najgłośniejsze akcje Palikota – konferencję z wibratorem i pistoletem, koszulki „jestem gejem”, publiczne picie alkoholu. Ten w odpowiedzi… zapowiedział wpłacenie 5 tysięcy na fundusz wyborczy Michała Kamińskiego – jako wyraz wdzięczności za upowszechnienie ważnych tematów.

"Palikot nie powinien wspomagać PiS"

Goście „Faktów po Faktach” różnili się w ocenie działań Palikota. Niesiołowskiemu najmniej podobała się dotacja na kampanię PiS. - Niepotrzebnie wpłacił te 5 tysięcy. To niemała kwota, po co to wpłacać szkodliwej partii? – pytał. Ale, w opinii wicemarszałka, to mały błąd w porównaniu ze spotem PiS. – Jest kompromitujący. Co prawda nauczyli się, prawa nie łamią, ale sugerują, że Palikot kandyduje do PE. Ale o tym, że PiS się ośmiesza, wiemy od dawna – uważa polityk.

Zdaniem Niesiołowskiego zestawienie kandydatów do PO – m.in. Róży Thun, Danuty Hubner i Jerzego Buzka - z Palikotem i sugerowanie, że są jego „wychowankami”, to insynuacja. - To ludzie o innym temperamencie i wrażliwości. Subtelny i delikatny Buzek świńskiego łba by nigdy nie używał – zapewnił.

"To brutalny skandalista"

Czarnecki z kolei przekonywał, że Palikot jest twarzą i wizytówką PO. – To skandalista, jest brutalny, obraza innych ludzi. A PO powszechnie - bo i Niesiołowski, Nowak, Karpiniuk - używa języka nienawiści i agresji. Poza tym Palikot jest jednym z liderów PO, a władze bronią go, jak coś przeskrobie – przekonywał.

Niesiołowski zaprzeczył. – Nie ma drużyny Palikota, mamy różnych polityków. A PiS próbuje wmówić Polsce, że najpełniej poglądy Platformy wyraża Palikot, a on jest raczej ekscentrykiem w PO. PiS wie to doskonale i na tym polega oszustwo. Ale, jeśli chcą uprawiać taką propagandę, to nagrodę wystawią im wyborcy 4 czerwca – prognozował.

"Przez Palikota nie będzie frekwencji"

A zdaniem Czarneckiego na wynik eurowyborów może mieć wpływ właśnie kontrowersyjny poseł PO. – Jego konferencje mają za zadanie zrobienie z polityki cyrku. Jak będzie mała frekwencja, to przez Palikota, bo zniechęca ludzi do polityki – uważa polityk.

kaw/iga

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości