Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję w sprawie nałożenia kary na TVN

TVN24

KRRiT uchyliła karę finansową dla TVNtvn24
wideo 2/7

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witold Kołodziejski, uchylił decyzję w sprawie nałożenia kary na TVN.

Jak podano w komunikacie, wpływ na uchylenie kary miało zapoznanie się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowa analiza argumentów przedstawionych przez telewizję TVN.

Wydarzenia z 16 grudnia

11 grudnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o nałożeniu na nadawcę grzywny w wysokości prawie 1,5 miliona złotych za sposób relacjonowania wydarzeń przez TVN24 w grudniu 2016 roku w Sejmie i przed nim. Wówczas posłowie PO i Nowoczesnej zaczęli blokować mównicę w sali plenarnej Sejmu, a przed parlamentem i Pałacem Prezydenckim odbyły się demonstracje opozycji i obywateli.

Negatywną opinię w tej sprawie wyraziła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Towarzystwo Dziennikarskie, Izba Wydawców Prasy i Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Zaniepokoił się również Departament Stanu USA, a swoje niezadowolenie wyrazili między innymi premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz poseł Jarosław Gowin.

Autor: kc//now